Archiwum

Po raz siódmy Iskra Bożego Miłosierdzia zaprasza do wyjścia na ulice miast, miasteczek i wsi, by wspólnie odmówić Koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym roku szczególnie w intencji prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i pokoju na Ukrainie. Wspólna modlitwa odbędzie się 28 września o godzinie 15.00. W naszej parafii modlitwa odbędzie się na skrzyżowaniu ulic Śniadeckich i Wyzwolenia (F. Philipsa). "Co roku przekraczamy barierę lęku, nieśmiałości i wstydu, by odważnie stanąć na ulicy, pośród biegnącego tłumu i oddać nasze miasto w ręce Miłosiernego Pana" - pisze w zaproszeniu o. Remigiusz Recław SJ z Iskry Bożego Miłosierdzia. Zaproszenie kierowane jest do wiernych z całego świata. Idea „Koronki na ulicach miast świata” zrodziła się w Łodzi w 2007 r. podczas koncertu na cześć patronki miasta św. Faustyny. Do Łodzi przyjechał wtedy ks. Andrzej Kozakiewicz - kustosz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku i poprosił, by mieszkańcy miasta odmawiali Koronkę w intencji beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny i wielkiego apostoła Bożego Miłosierdzia. Łodzianie podchwycili prośbę księdza, ale postanowili także wyjść z tą cudowną modlitwą na ulice. Koronkę zaplanowano na 28 września 2008 r. Kilka miesięcy potem okazało się, że jest to także termin beatyfikacji ks. Sopoćko. Akcji patronuje metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski. Organizatorami akcji są Polska i Haiti. Wszystkie informacje o akcji: www.iskra.info.pl