Szczęść Boże!

Jak co roku diecezjalna Caritas organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci z terenu diecezji. Poniżej przesyłamy informację na temat wypoczynku.

Koszt uczestnictwa w kolonii wynosi 1350 zł w cenę wliczone są (nocleg, wyżywienie, przejazd autokarem, bilety wstępu na atrakcję, opieka kadry wychowawców, ubezpieczenie NNW, materiały na warsztaty).

Trasa przejazdu autobusu jest następująca:

Wałcz- Jastrowie - Szczecinek - Bobolice - Koszalin - Jarosławiec powrót tą samą trasą. 

Lato z Caritas”  to propozycja wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej znana i ceniona od lat.
W tym roku kolonie odbędą się w nadmorskim Jarosławcu w dniach od 25 lipca do 1 sierpnia. Zaproszone są na nie dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat. Jeden turnus przyjmie 50 uczestników. 

Oprócz atrakcji turystycznych i podnoszenia sprawności fizycznej, program kolonii przewiduje szkolenia z zakresu wolontariatu. Na każdym z turnusów obecny będzie opiekun Szkolnego Koła Caritas.
Tematem przewodnim tegorocznego wypoczynku najmłodszych jest "Żyję realnie, nie wirtualnie"

Kolonie Caritas nauczą rozpoznawać niebezpieczeństwo czyhające na dzieci w internecie, co uczestnicy wyrażą w formie plakatów. – Oprócz warsztatów z bezpieczeństwa w sieci przeprowadzimy także warsztaty komunikacyjne, spotkania z dziennikarzem, z ratownikiem WOPR – wymienia koordynator. –  Ponadto w ramach spotkań w grupach poruszymy tematy związane z wolontariatem Caritas.

Pozdrawiam

Mateusz Kaczmarek

Koordynator wypoczynków Lato z Caritas