Ogłoszenia - 22 lipca 2018

  1. Na CZAS WAKACJI (lipiec-sierpień) biuro parafialne otwarte tylko po Mszy św. wieczornej (około 18:40). Nie ma Mszy św. o godz. 7:00 w dzień powszedni.
  2. SPOWIEDŹ pół godziny przed Mszą w tygodniu i dodatkowo w CZWARTEK od 20:00 do 22:00 podczas adoracji wieczornej (zamiast przed Mszą).

Ogłoszenia - 29 lipca 2018

  • INTENCJE MSZALNE: – są wolne intencje w sierpniu, zwłaszcza 15 sierpnia we Wniebowzięcie NMP.
  • Na CZAS WAKACJI (lipiec-sierpień) biuro parafialne otwarte tylko po Mszy św. wieczornej (około 18:40). Nie ma Mszy św. o godz. 7:00 w dzień powszedni.
  • Na POJAZDY DLA MISJONARZY uzbieraliśmy w zeszłą niedzielę i w środę 519 zł.
  • FILMY Z I KOMUNII ŚWIĘTEJ - do odebrania w zakrystii.

"Nieplanowane" w TVP

Na prośbę wielu, wielu, wielu osób, dzisiaj w sobotę o 21:35 na TVP1 cała Polska zobaczy film "Nieplanowane" Mocno zachęcam do zobaczenia filmu, oraz do przesłania tej wiadomości do znajomych, bo jeszcze bardzo wiele osób go nie widziało.

+ ks. Leonard ZYCH

Wieloletni proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Pile-Motylewie i dyrektor Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas pw. Matki Bożej Lourdes w Pile zmarł w nocy 17 listopada. Miał 61 lat. Ks. Leonard Zych urodził się 25 lutego 1957 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 29 maja 1983 roku.

100 na 100 czyli ...

kajaki

2000 książek w naszej bibliotece 2018

Gratulujemy 2000 egzemplarza wszystkim (widoczni na zdjęciach), którzy pracują w naszej parafialnej bibliotece Miłosierdzia Bożego. Niedługo uroczyste otwarcie, choć już zapraszamy wszystkich Czytelników od 10:00 do 12:00 od poniedziałku do piątku.

25 lat "Gościa Niedzielnego"

Komunikat Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka z okazji 25-lecia ukazania się pierwszego numeru „Gościa Niedzielnego” w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Drodzy Diecezjanie!

Tego, że w naszych czasach środki społecznego przekazu odgrywają ogromną i szczególną rolę, że są bardzo ważnym czynnikiem kształtującym umysły i serca ludzi, nie trzeba nikomu specjalnie udowadniać. Treści przekazywane w mediach mają także wpływ na naszą duchowość, na stosunek do drugiego człowieka, do Boga, do Kościoła, – a zatem na naszą wiarę. Tę ważną i wyjątkową rolę w kształtowaniu postaw wiary i ewangelicznego myślenia spełnia w naszej diecezji „Gość Niedzielny”.

40 dni dla Życia

40 dni dla Życia
Stań murem za bezbronnymi!
Otocz swoją modlitwą dwie intencje: ochronę każdego poczętego człowieka oraz prośbę o pokój na świecie.
Inicjatywa rozpoczyna się o godz. 13.00 w dniu 26.02.2020 r. w Środę Popielcową i trwa do 6.04.2020 r. do godz.13.00 Niedzieli Palmowej.
Akcja polega na nieustannej 24 godzinnej modlitwie, do której każdy może dołączyć deklarując minimum godzinę swojej modlitwy.
 
Jak się w nią włączyć?

A może na księdza ...

Nasze diecezjalne seminarium duchowne w Koszalinie zaprasza młodych, którzy myślą o kapłaństwie, do przeżycia tzw. roku propedeutycznego. W Domu św. Jana Pawła II w Szczecinku, przez 9 miesięcy, razem z kapłanami i innymi młodymi ludźmi, można pogłębić swoją wiarę oraz rozeznać lepiej swoje powołanie. Szczegóły na stronie seminarium duchownego w Koszalinie.

ADORACJA CAŁODZIENNA

Raz w roku w każdej parafii po kolei odbywa się całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu. Nasza parafia swój modlitewny dyżur ma w najbliższy wtorek, 12 lutego. Zapraszamy, by tego dnia zajść do kościoła w ciągu dnia i choćby przez chwilę adorować Jezusa w monstrancji. Zapraszamy osoby indywidualne i grupy modlitewne, tak by Jezus nie pozostał ani przez chwilę sam. Wystawienie będzie od Mszy porannej o godz. 8:00 do wieczornej o 18:00.

Adoracja niedzielna PORANNA

Zapraszamy serdecznie na gorącą modlitwę w chłodną porę dnia czyli na ADORACJĘ o godz. 6:30 jutro w niedzielę, 16 lipca. JEZUS CZEKA NA CIEBIE, aby dać ochłodę utrudzonym problemami i kłopotami.