1. Przypominamy o OGRANICZENIU LICZBOWYM w naszej świątyni. Prosimy o pobieranie przed wejściem do kościoła numerków z koszyka.
 2. Dziś o godz. 11:00 odprawimy Mszę św. w intencji DZIECI URODZONYCH W STYCZNIU.
 3. W poniedziałek 01.02.2021 o godzinie 19.00 odbędzie się SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA z klas I szkół średnich.
 4. We wtorek obchodzimy święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO (Matki Boskiej Gromnicznej), które kończy tradycyjny okres Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 8:00, 18:00 i 19:30 (dla pracujących). Prosimy o przyniesienie na liturgię świec (gromnic), które pobłogosławimy. Jest to także ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne.
 5. Na wieczorną Mszę św. o godz. 18:00 we wtorek 2 lutego zapraszamy DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE wraz w rodzicami. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, pobłogosławimy świece, różańce i medaliki. To samo uczynimy także w niedzielę 7 lutego podczas Mszy św. o godz. 11:00. Ostatecznie kończymy zgłaszanie dzieci na I Komunię Świętą w 2021 roku.
 • W tym tygodniu wypada I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA miesiąca. Pamiętajmy w czwartek o modlitwie o powołania kapłańskie. W piątek służymy jako kapłani spowiedzią i Komunią świętą dla chorych na wyraźne telefoniczne zaproszenie (604 83-24-05). W sobotę zapraszamy na Mszę św. poranną połączoną z Różańcem wynagradzającym i rozmyślaniem fatimskim.
 • W tygodniu WSPOMINAMY: w środę wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika (po Mszy św. wieczornej BŁOGOSŁAWIEŃSTWO ŚWIEC I WIERNYCH za wstawiennictwem św. Błażeja, patrona chorób gardła); w piątek wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę (BŁOGOSŁAWIEŃSTWO CHLEBA I WODY za wstawiennictwem świętej); w sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
 • Za tydzień zbiórka do PUSZEK NA OGRZEWANIE naszego kościoła. Niestety zima w tym roku sroższa i wydatki na gaz niestety większe. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie.
 • W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Jerzego Pallotyna, który przeprowadzi NIEDZIELĘ SŁOWA DRUKOWANEGO. Będzie możliwość zakupu książek o tematyce religijnej i misyjnej.
 • Duszpasterstwo Akademickie w Pile działające przy parafii NMP Wspomożenia Wiernych zaprasza wszystkich zakochanych i szukających miłości na MSZĘ ŚW. W INTENCJI DOBREGO MĘŻA, DOBREJ ŻONY. Msza św. odbędzie się w niedzielę 14 lutego o godz. 19:00 w kaplicy Dobrego Pasterza przy parafii na Górnym. Więcej informacji na plakacie w kruchcie.
 • Dla świata, w którym wszystko musi być praktyczne, są zagadką. Dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamykają się i modlą za kratami klasztorów klauzurowych? – czytajcie w GOŚCIU NIEDZIELNYM.
 • W minionym tygodniu DO WIECZNOŚCI ODSZEDŁ: + Bogdan SZYPERSKI, lat 74. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …