• ZMIANY PERSONALNE – Zgodnie z decyzją wikariusza generalnego ks. Bpa Krzysztofa Zadarko z dniem 26.08.2017 r. Mateusz Chmielewski zostaje wikariuszem w parafii katedralnej Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie, a na jego miejsce obejmuje neoprezbiter, ks. Rafał Dresler. Ostatnią Mszę św. ks Mateusz odprawi w naszej parafii 31 lipca o godz. 18:00.
 • JADWIŻYŃSKIE FAUSTYNKI – dziękujemy wszystkim zaangażowanym, dzięki którym mogliśmy tydzień temu po Bożemu integrować się w naszej wspólnocie parafialnej. Dochód w wysokości około 3000 złotych przeznaczamy na potrzeby parafialne (remonty, wyjazdy wakacyjne dzieci).
 • WAKACJE - wszystkim dzieciom i ich rodzinom życzymy błogosławionych wakacji. Szkoda, że tak mało było nas na Mszy św. na zakończenie roku szkolnego w czwartek o 18:00.
 • DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE BIAŁE NIEDZIELE - dziś o godz. 11:00 (w albach) poświęcenie pamiątek religijnych, błogosławieństwo wakacyjne.
 • BIURO PARAFIALNE w czasie wakacji czynne po Mszach św. wieczornych.
 • PRZYGOTOWANIE DO 25-LECIA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA - 28 VI (środa) o godz. 18:00 przedostatnia Msza przygotowująca naszą parafię do 25-lecia konsekracji kościoła. Po Mszy adoracja w ciszy, a od 20:00 modlitwa prowadzona. Zakończenie o 21:00 Apelem Jasnogórskim. Intencja szczegółowa naszej modlitwy - za ludzi obecnie chorych, samotnych i opuszczonych.
 • ŚWIETYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA - 29 czerwca w czwartek obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Watykanu (tzw. Świętopietrze).
 • CHORZY - 30 czerwca od 8:00 (piątek) ks. Mateusz odwiedzi chorych ks. proboszcza, a w sobotę od 8:00 zaniesie Jezusa Eucharystycznego swoim chorym.
 • ZAKOŃCZENIE NABOŻEŃSTW CZERWCOWYCH - 30 czerwca w piątek uroczyście zakończymy Nabożeństwa Czerwcowe.
 • I SOBOTA MIESIĄCA - 1 lipca pierwsza sobota miesiąca. Adoracja połączona z modlitwą różańcową, rozmyślaniem od 7:30 (spowiedź, Komunia, Różaniec, 15 minut rozmyślania).
 • W niedzielę za tydzień ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA.
 • NIEDZIELA Z CIASTEM - za tydzień w niedzielę po Mszach Świętych 8:00, 9:30 harcerki będą przy drzwiach częstowali ciastem. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na wspólny wyjazd.
 • PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ - 1-13.08.2017 - Zapraszamy do pielgrzymowania z grupą pilsko-jastrowską zarówno młodzież, dorosłych, jaki i całe rodziny. Zapraszamy na całe trzynaście dni pielgrzymowania lub chociaż na kilka wybranych etapów. Możliwość zapisów u przewodnika grupy - ks. Mateusza Chmielewskiego osobiście i pod numerem 697574222.  Zapraszamy także do zapisów do ZŁOTEJ GRUPY - grupy pielgrzymów, którzy nie wyruszą na trasę na Jasną Górę, ale zobowiążą się do codziennej modlitwy za pielgrzymów. Zapisy u duszpasterzy parafii.
 • Serdecznie zapraszamy na IV PILSKI WIECZÓR CHWAŁY na Deptaku, który odbędzie się w niedzielę 25.06.2017 o godzinie 20:00 na deptaku (ul. Śródmiejska).
 • Już za tydzień, 1 lipca, na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędą się kolejne rekolekcje JEZUS NA STADIONIE. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Prelegentami będą o. John Bashobora z Ugandy, o. Stanisław Jarosz z Jasnej Góry i Marcin Zieliński ze Skierniewic. Jest możliwość otrzymania darmowych wejściówek.
 • Dziś w GOŚCIU NIEDZIELNYM - najbardziej znany szef kuchni wyznaje: „Podjąłem świadomą decyzję, że pójdę za Jezusem”; o objawieniach w Gietrzwałdzie dwóm dziewczynkom. Sanktuarium na Warmii to jedyne w Polsce, a jedno z dziewięciu na świecie miejsc objawień maryjnych oficjalnie zatwierdzonych przez Kościół.
 • W tym tygodniu do wieczności odeszli: Krzysztof Kamiński, lat 45, Gustaw Świderski, lat 80. Wieczny odpoczynek …

Back to top