EDK_samo_logo

 

ZAPISY NA www.edk.org.pl lub u ks. Mateusza (dla tych, którzy nie korzystają z Internetu)

 

20 marca 2015 – piątek

 

Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 21:00 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Pile.

Ekstremalna Droga Krzyżowa (Rejon Piła) polega na pokonaniem w nocy trasy (45 km) Drogi Krzyżowej z Piły do Skrzatusza rozważając poszczególne stacje.

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

EDK ma charakter indywidualny (mimo, że wychodzimy grupami po tej samej Mszy Świętej), a biorąc w niej udział robisz to na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. EDK nie ma charakteru zorganizowanego – zgodnie z prawem przejście ma charakter długiego spaceru. Księża oraz studenci są jedynie propagatorami  idei EDK, a nie jej organizatorami.  Organizujemy jedynie Mszę Świętą na początku. Na Drogę Krzyżową każdy idzie SAMODZIELNIE.

Formularz zgłoszeniowy nie przyjmuje w zapisach osób poniżej 18 roku życia.

 

PRZYGOTOWANIE

Na EDK przygotuj sobie prowiant na drogę (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa); najlepiej wszystko do jednego plecaka,weź z sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,

– miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe),

– zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi (na trasie będzie funkcjonował jeden samochód osobowy), a już na pewno zatroszcz się o transport ze Skrzatusza;

– warto przygotować sobie własny drewniany krzyż,

– można mieć kijki do wędrówek pieszych (np. do nordic walking),

– można wziąć ze sobą GPS, pliki z wgranymi śladami tras można ściągnąć ze strony

– warto mieć mapę obszaru, po którym przebiega trasa EDK

 

MILCZENIE

W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Obowiązuje ona od momentu dotarcia na I stację drogi krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest możliwość  głośnego odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji.

 

NA TRASIE

– uczestnicy są zachęcani do poruszania się samotnie lub w małych grupach

– nie planuj nadmiernie długich postojów.

– szczególnie na fragmentach tras prowadzących poboczem jezdni należy zachować szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego. Poruszać się można w grupach mniejszych niż 10-cio osobowe.

– Rozważnie zajmuj miejsce na stacjach i postojach, aby inni mogli także znaleźć przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę.

 

cover_photo_edk

Back to top