Ogłoszenia - 20 września 2020 r.

 1. Dziś w SKRZATUSZU uroczystości Matki Boskiej Bolesnej. Główna Msza św. o godz. 12:00. W Dobrych Mediach możemy uczestniczyć wirtualnie w uroczystościach.
 2. Dzisiejsza TACA przeznaczona jest na potrzeby sanktuarium w SKRZATUSZU.
 3. Młodzież mająca przyjąć sakrament BIERZMOWANIA w tym roku (21 października 2020 r. środa godz. 16:00) jest zaproszona na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 18:00 w każdą niedzielę do dnia bierzmowania.
 4. Za tydzień zbiórka do PUSZEK NA ZIEMIĘ ŚWIĘTĄ.
 5. Za tydzień o godz. 11:00 Msza św. w intencji DZIECI URODZONYCH WE WRZEŚNIU, prosimy o podanie imion dzieci i dat urodzenia.
 6. W miniony piątek rozpoczęliśmy ZAPISY NA I KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ w 2021 roku (Komunia Wspólna będzie 30 maja 2021 roku w niedzielę o godz. 11:00).
 7. W tygodniu w PONIEDZIAŁEK święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w ŚRODĘ wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny.
 8. Dzisiaj w GOŚCIU NIEDZIELNYM: o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko – skarby i śmieci. Prawdę od fałszu trudno tu oddzielić.
 9. Są do nabycia KALENDARZE DIECEZJALNE na 2021 rok. Cena 10 zł.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + DAWIDA KODURĘ, lat 28. Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia - 13 września 2020 r.

 1. bp Edward zaprosił nas DO SKRZATUSZA. Nie organizujemy wyjazdu grupowego ze względów bezpieczeństwa, ale zapraszamy osoby, które jadą SAMOCHODAMI w niedzielę o zgłoszenie w zakrystii ewentualnych wolnych miejsc w samochodach, prosimy zgłaszać także osoby potrzebujące transportu.

Ogłoszenia - 6 września 2020 r.

 1. Dziś gościmy w naszej parafii kleryka Michała Burzyńskiego z Wyższego Seminarium DUCHOWNEGO w Koszalinie, który słowami listu ks. rektora prosi o wsparcie. Ofiarujmy z szczodrego serca swój dar i modlitwę.
 2. Dziś ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA i spotkanie formacyjne na salce po Sumie.
 3. Rozpoczęliśmy już ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY. Odbyła się Msza św. na rozpoczęcie roku z bardzo małym udziałem dzieci, które prosiłyby o błogosławieństwo Boga na czas owocnej i bezpiecznej nauki. Jeszcze raz wychodzimy na spotkanie dzieciom i rodzicom i zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w piątek 18 września w święto św. Stanisława Kostki z poświęceniem tornistrów oraz spotkaniem z rodzicami i ZAPISAMI DO I KOMUNII ŚW. w 2021 roku.
 4. We wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w czwartek Msza św. wotywna o Duchu Świętym w związku z trwającym synodem diecezjalnym.
 5. Za tydzień taca na CELE REMONTOWE

Ogłoszenia - 30 sierpnia 2020 r.

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej NOWEGO KS. WIKARIUSZA, KS. MARCINA GÓRSKIEGO, który przyszedł do nas z Kołobrzegu z parafii Miłosierdzia Bożego. Ks. Marcin święcenia kapłańskie otrzymał 29 maja 2004 roku, a więc posiada już 16‑stoletnie doświadczenie kapłańskie także jako kapelan więzienia. Prośmy w modlitwie o dary Ducha Świętego w posłudze w naszej parafii.
 2. Bóg zapłać za ofiary do PUSZEK na potrzeby HOSPICJUM. Zebraliśmy 1.208 złotych.
 3. Dziś o godz. 11:00 Msza św. w intencji DZIECI URODZONYCH W SIERPNIU, a o godz. 16:00 dodatkowa Msza św. w rycie TRYDENCKIM.
 4. We wtorek 1 września obchodzimy 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tego dnia uczniowie ROZPOCZYNAJĄ NOWY ROK SZKOLNY, dlatego zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku na godz. 8:00 do kościoła. Spowiedź na początek roku rano od 7:30 i wieczorem od 17:30.
 5. Od 1 września wracamy do odprawiania MSZY ŚW. PORANNEJ o godz. 8:00.
 6. W środę 2 września wznawiamy spotkania KRĘGU BIBLIJNEGO po Mszy św. wieczornej (godz. 19:00).
 7. W najbliższą sobotę o godz. 18:00 będziemy się modlić za wstawiennictwem ŚW. FAUSTYNY w intencjach złożonych przy jej obrazie, a po Mszy nabożeństwo ku jej czci.

Ogłoszenia - 23 sierpnia 2020 r.

 1. Dziś ZBIÓRKA DO PUSZEK po Mszach św. na potrzeby Hospicjum w Pile. Zbierają Członkowie i Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.
 2. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przekazali przybory szkolne dla dzieci na Wschodzie w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu”.
 3. W PONIEDZIAŁEK święto św. Bartłomieja, Apostoła; w ŚRODĘ uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (dodatkowa Msza św. o godz. 9:00); w CZWARTEK wspomnienie św. Moniki, a w PIĄTEK wspomnienie jej syna, św. Augustyna, bpa i dra Kościoła; w SOBOTĘ męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

Ogłoszenia - 16 sierpnia 2020 r.

 1. Dziś ZBIÓRKA DO PUSZEK po Mszach św. dla ofiar wybuchu w Bejrucie w Libanie, a za tydzień swoimi ofiarami będziemy mogli wspomóc potrzeby Hospicjum w Pile.
 2. Dzisiaj kończymy akcję zbierania PRZYBORÓW SZKOLNYCH DLA DZIECI na Wschodzie (ostatnia szansa). Dziękujemy serdecznie Ofiarodawcom za hojność.
 3. W PONIEDZIAŁEK wspomnienie św. Jacka, prezbitera; we CZWARTEK św. Bernarda, opata i dr Kościoła; w PIĄTEK św. Piusa X, papieża, a w SOBOTĘ wspomnienie Najśw. Maryi Panny, Królowej.
 4. Dzisiaj w GOŚCIU NIEDZIELNYM: zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej ocaliło całą chrześcijańską cywilizację w Europie. Mija sto lat od Cudu nad Wisłą.
 5. W minionym tygodniu do WIECZNOŚCI odeszła + Barbara POCZESNA, lat 66. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Ogłoszenia - 9 sierpnia 2020 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary na cele REMONTOWE w naszej parafii.
 2. „W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o ZAKRYWANIE UST I NOSA podczas nabożeństw religijnych.” - apeluje Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.
 3. W sobotę 15 sierpnia UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – porządek Mszy św. jak w niedzielę (7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00). Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO ZIÓŁ I KWIATÓW po Mszach św.
 4. Bł. ks. Władysław Bukowiński, Apostoł Kazachstanu, Misjonarz Miłosierdzia Bożego, prawdziwy duszpasterz zesłańców, kresowiaków, sybiraków zaprasza katolików Wschodu na I spotkanie DO SKRZATUSZA 15 sierpnia w sobotę. Na godz. 10:00 zaprasza ks. Jan Nowak, postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Bukowińskiego.
 5. Zapraszamy wszystkie małżeństwa i rodziny, a także osoby samotne na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej 15 sierpnia na DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN, by trwać na modlitwie w intencji nas wszystkich prosząc dobrego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Początek uroczystości o 11:15. Prosimy wszystkich o zabranie krzesełek i maseczek ochronnych.

WAŻNA KOREKTA NIEDZIELNEGO OGŁOSZENIA

Kochani Parafianie!

Ks. Rafał dowiedział się dzisiaj rano (poniedziałek), że musi stawić się do szpitala w Szczecinie w przyszłą niedzielę (9 sierpnia) na godz. 8 rano. Z tej racji Msza na pożegnanie odbędzie się w sobotę 8 sierpnia o godz. 18:00 (dzień wcześniej niż było planowane). Prosimy o zrozumienie i modlitwę o szczęśliwy przebieg zabiegu i rehabilitacji.

Ogłoszenia - 2 sierpnia 2020 r.

 1. W imieniu misjonarzy dziękujemy za ofiary złożone podczas święcenia pojazdów. Zebraliśmy 1 042,20 zł, które przekazujemy na ZAKUP POJAZDÓW na misje.
 2. W tym roku PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĄ ma charakter duchowy. Zapraszamy codziennie do 13 sierpnia na godzinki ku czci Maryi o 6:20 oraz na wieczorny apel o 20:00.

Ogłoszenia - 26 lipca 2020 r.

 • ŚWIĘCENIE POJAZDÓW - dzisiaj po każdej Mszy Świętej. Ofiary przy tej okazji zebrane przeznaczymy na pojazdy dla misjonarzy.