Propozycja Pierwszej Zwykłej Komunii Świętej (14 maja 2017) i Uroczystej Komunii Świętej (11 czerwca 2017):

   
"PLUSY" "MINUSY"
  • Nasze dzieci zdobędą doświadczenie przyjmowania Komunii Świętej i spokojniej przyjmą Jezusa w czasie Komunii Świętej Uroczystej przy udziale rodziny i wszystkich gości
  • Jeśli Komunia Święta będzie najpierw w maju, czerwcowa Uroczysta Komunia Święta już nie będzie pierwsza
  • To dodatkowa mobilizacja do spowiedzi rodziców i dzieci (nie tylko jednokrotny akt na uroczystości)
  • A co będzie jeśli nas nie będzie 14 czerwca na Zwykłej Komunii Świętej?

(odpowiedź: można przyjąć Komunię Świętą w następną niedzielę)

  • Jestem za Pierwszą zwykłą  Komunią Św., czyli 14 maja. Plusy dla mnie to: Maja i my jako rodzice będziemy przygotowani na drugi termin duchowo; my jako rodzice będziemy zmobilizowani do spowiedzi.Inne pozytywne aspekty to ze względu osobistych oraz zawodowych, Będziemy odciążeni od obowiązku przygotowania przyjęcia w czerwcu. dla rodziny. Dziadkowie i chrzestni są zaproszeni na 14 maja. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych  mają wybór, kiedy zaproszą rodzinę i kiedy zrobią przyjęcie dla swojego dziecka.
  • Szczęść Boże. Uważamy, że Pierwsza Komunia powinna odbyć się raz.  U większości osób to właśnie w maju pojawią się goście chcący uczestniczyć właśnie w pierwszej Komunii,  a nie w drugiej czerwcowej. Dzieci również nie rozumieją tego, że mają być dwie pierwsze komunie. Sama idea jest właściwa, ale wywołuje spore zamieszanie. Dodatkowo w maju większość osób ma już zaplanowane inne uroczystości rodzinne gdyż jest to sezon ślubów oraz wyjazdów na inne Komunie.
 cdn. .... (Twoje przemyślenia)  cdn. ... (Twoje przemyślenia)
   

Jeśli chciałbyś podzielić się swoimi przemyśleniami, wątpliwościami, uwagami na temat powyższej propozycji, napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Back to top