Drodzy Parafianie, w związku z apelem ks. bpa Edwarda (poniżej) o potrzebie adoracji Najśw. Sakramentu w miejsce chorych sióstr klarysek ze Słupska nasza parafia podejmuje to wezwanie modlitewne 12 listopada (czwartek) od godz. 20:00 do 8:00 rano 13 listopada (piątek).

 

A to tekst APELU ks. bpa Edwarda:


Czcigodni Księża, Przewielebne Osoby Życia Konsekrowanego, Szanowni Państwo!
 
Przed kilkoma dniami poprosiłem o pomoc i modlitwę w związku z dotknięciem chorobą COVID-19 słupskiego zakonu sióstr Klarysek. W sobotę (24.10.2020 r.), część sióstr uzyskała wynik pozytywny na COVID-19, inne czekają na wyniki. Wspólnota sióstr jest niewielka, a jej głównym powołaniem jest modlitwa za nas wszystkich oraz ciągłe trwanie na adoracji przed Jezusem Eucharystycznym, w kaplicy swojego klasztoru. Zakon sióstr modli się nieustannie dzień i noc od 1947 r. 

W tej chwili starsze siostry ciężko przechodzą chorobę. Opiekują się nimi młodsze siostry. Jednakże przy małej wspólnocie zamkniętej za drzwiami klauzury, borykającej się z opieką nad ciężko chorymi, starszymi siostrami pojawia się w tej chwili problem z utrzymaniem ciągłości wieczystej adoracji. Z tak ciężką sytuacją klasztor musi zmierzyć się po raz pierwszy od 1947 roku. Potrzeba teraz, abyśmy trwali we wspólnocie z siostrami na ufnej modlitwie przed Jezusem Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. 

W związku z tym, proszę wiernych o modlitwę w intencji sióstr, ale też o włączenie się w adorację duchowo i fizycznie – poprzez trwanie na modlitwie w swoich kościołach. Uprzejmie proszę Duszpasterzy o podjęcie adoracji Najświętszego Sakramentu przez wybrany dzień, noc lub całą dobę organizując zapisy w swoich parafiach. Postarajmy się, aby Jezus był adorowany w tym trudnym czasie epidemii. To okazja do powierzenia Bogu swoich trosk i tego wszystkiego, co nas nurtuje. Proszę także wspólnoty zakonne, grupy parafialne o podjęcie tego trudu. 

W tym dziele wieczystej adoracji możemy uczestniczyć na trzy sposoby: 

1. Jeśli parafia, grupa parafialna, wspólnota zakonna, włącza się w dzieło, zapisuje się poprzez formularz internetowy (ZGŁOSZONO)

2. Jeśli chcemy indywidualnie podjąć się adoracji w kościele, kontaktujemy się poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

3. Jeśli jesteśmy chorzy, przebywamy na kwarantannie i nie mamy możliwości adorowania Najświętszego Sakramentu w kościołach, możemy łączyć się duchowo z adorującymi oraz poprzez portal: www.adoracja.net

Z zapewnieniem o modlitwie i duchowej łączności
+ Edward Dajczak