Adwentowy Dzień Skupienia

Szczęść Boże, 

Zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia online dla Parafialnych Zespołów Caritas. Spotkanie rozpocznie się 4 grudnia (piątek) o godzinie 18:00. Konferencja i modlitwa będzie prowadzona przez Biskupa Krzysztofa Zadarko. Transmisja będzie dostępna na portalu Facebook oraz kanale YouTube Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Akcja Caritas - "Na codzienne zakupy"

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej informuje o rozpoczęciu kolejnej edycji programu „Na codzienne zakupy” w sklepach sieci Biedronka. Program skierowany jest do najuboższych seniorów w wieku powyżej 60 roku życia, będących w trudnej sytuacji finansowej.

Caritas

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Została reaktywowana 10 października 1990 roku. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku. Działa w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła katolickiego. Od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego (KRS 0000198645). Caritas Polska koordynuje pracę 44 diecezjalnych i archidiecezjalnych Caritas w Polsce, wspierając je wykonywaniu ich zadań. Ponadto Caritas Polska pełni rolę reprezentacyjną (występując w imieniu Caritas w Polsce na szczeblu krajowym i międzynarodowym), formacyjno-informacyjną (prowadząc szkolenia, sympozja, rozpoznając obszary i skalę ubóstwa w Polsce), operacyjną (inicjując ogólnopolskie zbiórki funduszy dla Polski i zagranicy, organizując transporty humanitarne, udzielając pomocy doraźnej i długofalowej, materialnej, psychologicznej, prawnej i finansowej osobom bezrobotnym, bezdomnym, chorym, starszym, dzieciom z rodzin ubogich, a także imigrantom i uchodźcom).

 

W naszej parafii Zespół Caritas powstał 1.09.2014 r. Spotkania grupy odbywać się będą raz w miesiącu. Chętnych do pomocy osobom potrzebującym zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem.

Caritas pomaga

Szczęść Boże, 

Zgodnie z sugestią Księży Biskupów zgromadzonych na 393. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kamieniu Śląskim, przesyłam, w imieniu Ks. dra Marcina Iżyckiego Dyrektora Caritas Polska, film dotyczący pomocy świadczonej przez Caritas w Polsce w związku z wojną w Ukrainie, który był prezentowany pierwszego dnia Zebrania Plenarnego wraz z omówieniem aktualnych programów pomocowych w obszarze pomocy humanitarnej dla Ukrainy oraz wsparcia i integracji uchodźców ukraińskich w Polsce.

 

Serdecznie pozdrawiam

dr Urszula Bejma

Mali wielcy

Życie jest po to, żeby dawać z siebie jak najwięcej innym ludziom - zapewne taka myśl towarzyszyła wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile, którzy wzięli udział w diecezjalnej akcji Caritas „ Zapałka nie ogrzeje’.

Oddzielne subkonto dla parafialnej Caritas

Drodzy nasi Darczyńcy, informujemy, że otwarliśmy subkonto dla naszej parafialnej CARITAS. Będziemy wdzięczni za każdy grosz. Niech Bóg wynagrodzi.

Caritas parafii Miłosierdzia Bożego w Pile

59 8943 0004 0009 6999 2000 0020

Bank Lipka

Pomoc dla pokrzywdzonych

W najbliższym tygodniu obchodzony jest „Tydzień  Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej już od 2018 roku wspiera ofiary przestępstw, osoby im najbliższe oraz świadków przestępstw, prowadząc działania na rzecz poprawy ich życia, niosące potrzebującym skuteczną pomoc.

Torba miłosierdzia

W TYM ROKU – Z UWAGI NA COVID-19 AKCJA

TAK – POMAGAM”

PRZEBIEGA INACZEJ.

W trosce o wspólny dom - ziemię

W niedzielę o godz. 16:00 odbyło się spotkanie „naszej zielonej parafii”, aby uczcić ogłoszoną przez papieża Franciszka niedzielę św. Franciszka. Czytaliśmy fragmenty encykliki „LAUDATO SI” w trosce o wspólny dom. Młodzież ze szkoły podstawowej im. św. Jadwigi nr 11 umiliła czas śpiewem. Na zakończenie obejrzeliśmy piękny film o podwodnej rehabilitacji osób niepełnosprawnych, którą organizuje stowarzyszenie „Krok po kroku HSA” na jeziorze Płotki w Pile.

Założenie Parafialnego Zespołu Caritas

1.09.2014 r. powstał Parafialny Zespół Caritas. W celu zawiązania grupy z Koszalina do naszej parafii przybył odpowiedzialny za Caritas w diecezji - ks. Tomasz Roda. Na spotkaniu inicjacyjnym wybrany został zarząd Parafialnego Zespołu. Spotkania grupy odbywać się będą raz w miesiącu. Chętnych do pomocy osobom potrzebującym zapraszamy do przyłączenia się do nas.

Zapałka nie ogrzeje

Tuż przed okresem grzewczym Szkolne Koło Caritas naszej parafii przeprowadziło akcję "Zapałka nie ogrzeje".