Ogłoszenia - 4 czerwca 2023 r. - Trójcy Świętej

 1. Dziś uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Dziś kończy się czas Komunii wielkanocnej.
 2. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE o godz. 17:30 (adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00).
 3. Dziś o godz. 11:00 i 12:30 odbędą się uroczyste RODZINNE I KOMUNIE ŚWIĘTE większej ilości dzieci. Wiernych prosimy o wybranie innych godzin uczestnictwa we Mszy św.. Wszystkie dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do sypania kwiatów w Boże Ciało (czwartek 8 czerwca). Próba w środę o godz. 19:00 (po Mszy św.). Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów i zieleni do sypania pod nogi Jezusa Eucharystycznego.
 4. W czwartek UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Procesję Eucharystyczną rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 9:30. Prosimy o wzięcie feretronu i chorągwi. Udamy się w tym roku wzdłuż ulicy Śniadeckich do ul. 500-lecia Piły, by wrócić ulicą Bema i Placem Jagiełły. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. (około godz. 12:00).
 5. Za tydzień WSPOMOŻEMY ofiarą i modlitwą KLERYKÓW WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W KOSZALINIE. Zostanie odczytany w ramach kazania List rektora, a po Mszach św. zbierzemy ofiary do puszek na utrzymanie przyszłych kapłanów.
 6. W przyszłą niedzielę TACA REMONTOWA.
 7. Już zapraszamy na nasz FESTYN PARAFIALNY „Faustynki Jadwiżyńskie”, który odbędzie się za 2 tygodnie 18 czerwca od godz. 13:30. Główna nagroda to BILET DO GRUZJI na tygodniowy pobyt w ramach Wyjazdu Charytatywnego we wrześniu tego roku, którą można wygrać w konkursie losowym za jedyne 10 złotych. Każdy los wygrywa coś, ale w związku z tym prosimy o przynoszenie fantów na loterię (można zostawić w ciągu dnia w przedsionku lub pod ołtarzem Matki Bożej w kościele).
 8. W najbliższy wtorek na godz. 19:00 zapraszam na spotkanie członków RADY PARAFIALNEJ.
 9. W tygodniu OBCHODZIMY w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, męczennika.
 10. Dzisiaj w „GOŚCIU NIEDZIELNYM” polecamy m. in. rozmowę z abp. Georgiem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI.

Ogłoszenia - 28 maja 2023 r. - Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dziś uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej został już tylko tydzień.
 2. Dziś wolontariusze z Fundacji „SIEPOMAGA” będą zbierali ofiary dla chorej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) KINGI RYDZ na bardzo drogie, a konieczne dla życia lekarstwo.

Ogłoszenia - 21 maja 2023 r. - Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dziś uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA.
 2. Za tydzień Zesłanie Ducha Świętego, dlatego na zakończenie Nabożeństwa Majowego odmawiamy NOWENNĘ DO DUCHA ŚWIĘTEGO.
 3. Dziś dodatkowa MSZA ŚW. W RYCIE TRYDENCKIM o godz. 15:00 w kaplicy św. Jana Bosko.

Ogłoszenia - 14 maja 2023 r. - VI niedziela Wielkanocy

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na PRACE REMONTOWE przy parafii. Obecnie zakończyliśmy prace nad nową elektryfikacją naszego kościoła. Czekamy na uzupełnienie mebli do wyremontowanej zakrystii, która w najbliższym czasie wróci na swoje miejsce (czyli na lewą stronę). Po prawej stronie zostanie zakrystia dla ministrantów, którą także będziemy remontować. Zapraszam z ciekawości zobaczyć nową zakrystię po lewej stronie.

Ogłoszenia - 7 maja 2023 r. - V niedziela Wielkanocy

 1. W najbliższy poniedziałek 8 maja o godz. 18:00 ks. bp Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu BIERZMOWANIA naszej młodzieży. Z tego powodu wystawienie Najświętszego Sakramentu w poniedziałek będzie o godz. 16:30, a Nabożeństwo Majowe o godz. 17:00. Na Mszy św. o godz. 18:00 pierwszeństwo miejsc w kościele mają bierzmowani i ich rodziny. Liturgia tego dnia z uroczystości św. Stanisława, głównego Patrona Polski.
 2. Dziś po Sumie ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA i spotkanie formacyjne po Sumie (spotkanie poprowadzi ks. Piotr z Ukrainy).
 3. Za tydzień taca przeznaczona jest na potrzeby REMONTOWO-BUDOWLANE.

Ogłoszenia - 30 kwietnia 2023 r. - IV niedziela Wielkanocy

 1. Dziś NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA. Rozpoczynamy tygodniowe dni modlitwy o powołania do służby w Kościele.
 2. W poniedziałek 1 maja. Wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA MAJOWE – codziennie o godz. 17:30 po półgodzinnej modlitwie adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem od 17:00.
 3. W środę UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI, głównej Patronki Polski. Msze św. w porządku niedzielnym (7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00). W naszej sąsiedniej parafii (dawnej wojskowej na Podchorążych) ODPUST.
 4. I CZWARTEK, I PIĄTEK (odwiedziny chorych od godz. 9:00 ks. Krzysztof) i I SOBOTA MIESIĄCA (modlitwa różańcowa o godz. 17:00, potem Majowe).

Ogłoszenia - 23 kwietnia 2023 r. - III niedziela Wielkanocy

 1. Witamy w naszej wspólnocie PIOTRA SZCZERBATYJ Z UKRAINY, który głosi dziś do nas Słowo Boże i po Mszach świętych będzie zbierał datki na prowadzenie działalności duszpasterskiej na czas wciąż trwającej wojny na Ukrainie. Już składamy wielkie Bóg zapłać za Waszą modlitwę wstawienniczą i ofiarność.
 2. Dziś NIEDZIELA BIBLIJNA, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jest to także dzień NARODOWEGO CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO. Dlatego zapraszamy gorąco na Adorację Najświętszego Sakramentu z czytaniem wybranych fragmentów Pisma Świętego dziś o godz. 17:00.

Ogłoszenia - 16 kwietnia 2023 r. - niedziela Miłosierdzia Bożego - ODPUST

 1. Dziś szczególny dzień łaski dla naszej parafii – Niedziela Miłosierdzia Bożego czyli ODPUST. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12:30 przez ks. infułata Dariusza JASTRZĘBIA.
 2. A o godz. 15:00 przed Najświętszym Sakramentem odprawimy GODZINĘ MIŁOSIERDZIA.
 3. ODPUSTU ZUPEŁNEGO udziela się wiernym, którzy dziś w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, wezmą udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia (przynajmniej odmówią OJCZE NASZ i WIERZĘ W BOGA), dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. JEZU MIŁOSIERNY UFAM TOBIE).

Ogłoszenia - 9 kwietnia 2023 r. - Zmartwychwstanie Pańskie

 1. NIECH JEZUS ŻYJE w nas zawsze zmartwychwstały! – przyjmijcie te krótkie życzenia wielkanocne wsparte naszą modlitwą i posługą wielkopostną.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na CELE REMONTOWE w naszej parafii.
 3. Za tydzień ODPUST w naszej wspólnocie parafialnej. Msza odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12:30 przez ks. infułata Dariusza JASTRZĘBIA. Zapraszamy.
 4. Po Mszach św. za tydzień ZBIÓRKA DO PUSZEK na cele charytatywne.
 5. Do Odpustu (następna niedziela – Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia) zapraszamy codziennie na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO i kolejne Dni NOWENNY DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO o godz. 15.00.

Ogłoszenia - 2 kwietnia 2023 r. - Niedziela Palmowa

 1. Dziś NIEDZIELA PALMOWA. Wspominamy triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11 SPOTKANIE RODZICÓW dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.
 3. TRIDUUM PASCHALNE:

 

 • WIELKI CZWARTEK – o 18.00 Msza Święta WIECZERZY PAŃSKIEJ z udziałem dzieci pierwszokomunijnych z tamtego roku. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godz. 22:00. Na ten dzień przynosimy SKARBONKI JAŁMUŻNE i składamy je do kosza przy obrazie M. B. Częstochowskiej