Ogłoszenia - 7 kwietnia 2024 r. - niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego ODPUST w naszej wspólnocie parafialnej. Msza odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11:30 przez ks. dziekana Antoniego Badurę z Wałcza. Po Mszy św. zostali zaproszeni na obiad wszyscy kapłani z naszego pilskiego dekanatu.
 2. Dziś możemy uzyskać ODPUST ZUPEŁNY. Z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu wziąć udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia, np. odmówić przed Najświętszym Sakramentem modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”. Szczególnie więc dziś zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA o 15:00 na wspólne śpiewanie KORONKI DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
 3. Dziś święto patronalne CARITAS i rozpoczęcie TYGODNIA MIŁOSIERDZIA. Po Mszach św. ZBIÓRKA DO PUSZEK na cele charytatywne.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 9:30 ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA.
 5. Dziś podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 rodzice młodzieży przystępującej w tym roku do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA wręczą pamiątkowe krzyże swoim dzieciom. Przypominam o obowiązkowym spotkaniu przed bierzmowaniem rodziców i kandydata w ks. Proboszczem. Uroczystość BIERZMOWANIA odbędzie się w piątek o godz. 16:00. OKAZJA DO SPOWIEDZI przed bierzmowaniem w środę i czwartek od godz. 17:00 do 18:00 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W najbliższy poniedziałek obchodzimy przeniesioną UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Zachęcamy do podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Zgłoszenia i materiały znajdują się na stoliku pod chórem.
 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11:30 SPOTKANIE dla rodziców i dzieci I komunijnych.
 8. Parafia św. Stanisława Kostki przyjmujemy zapisy na PIELGRZYMKĘ DO GIETRZWAŁDU, ŚWIĘTEJ LIPKI, Kowna, Wilna, Trok i Sokółki (22-26 maja 2024 r.) Szczegóły na stronie: www.stanislawkostka.pila.pl
 9. Dzisiaj w „GOŚCIU NIEDZIELNYM” in. o mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” siostry Faustyny.
 10. W minionym tygodniu do WIECZNOŚCI odeszli: + Ignacy CHOJNACKI, lat 88, zamieszkały przy ul. Śniadeckich 53 i + Bożena JUJKA, lat 79, zamieszkała przy ul. Łącznej 43 A. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ogłoszenia - 31 marca 2024 r. - Zmartwychwstanie Pańskie

 1. Dziś NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. O godz. 6:00 odprawiamy REZUREKCJĘ. Pozostałe Msze św. o godz.: 9:30, 11:30 i 18:00. KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO i III Dzień Nowenny przed Odpustem o godz. 15.00.
 2. Dziś o godz. 11:30 Msza św. jest ZA DZIECI URODZONE W MARCU.

Ogłoszenia - 24 marca 2024 r. - Niedziela Palmowa

 1. Dziś NIEDZIELA PALMOWA i błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach Świętych. Rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

Ogłoszenia - 17 marca 2024 r. - V niedziela Wielkiego Postu

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej ojca kapucyna Michała DRAUS, który poprowadzi nasze REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Porządek rekolekcyjny Mszy św.
  • NIEDZIELA – Msza z kazaniem 7:30, 9:30, 11:30 i 18:00. O godz. 17:00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
  • PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – Msza z kazaniem 15:15 i 18:00.

Od poniedziałku do środy zapraszamy także DZIECI I MŁODZIEŻ ze Szkoły Podstawowej nr 11 na spotkania popołudniowe o godz. 17:00 i Mszę św. o godz. 18:00 wraz z rodzicami. We wtorek w ramach rekolekcji odprawimy Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 17:00, stąd w piątek 22 marca nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16:30.

Ogłoszenia - 10 marca 2024 r. - IV niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś IV niedziela Wielkiego Postu zwana LAETARE (Weselcie się), półmetek przygotowania do Wielkanocy. Szaty koloru różanego.
 2. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA WIELKIEGO POSTU:
  • Godzinki do Matki Bożej Bolesnej w niedzielę o godz. 9:05 przed Sumą
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:00 z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem krzyża
  • Droga Krzyżowa w piątek
   1. DLA DZIECI o godz. 16:30 - szczególnie zapraszamy dzieci I komunijne
   2. DLA DOROSŁYCH

Ogłoszenia - 3 marca 2024 r. - III niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA WIELKIEGO POSTU:
  • Godzinki do Matki Bożej Bolesnej w niedzielę o godz. 9:05 przed Sumą
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:00 z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem krzyża
  • Droga Krzyżowa w piątek – dla dzieci o godz. 16:30 (szczególnie zapraszamy dzieci I komunijne, dla dorosłych o godz. 17:30)

Ogłoszenia - 25 luty 2024 r. - II niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA WIELKIEGO POSTU:
  • Godzinki do Matki Bożej Bolesnej w niedzielę o godz. 9:05 przed Sumą
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:00 z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem krzyża
  • Droga Krzyżowa w piątek – dla dzieci o godz. 16:30 (szczególnie zapraszamy dzieci I komunijne, dla dorosłych o godz. 17:30
  • Adoracja Wynagradzająca każdego dnia o różnych porach dnia. Podczas Adoracji jest MOŻLIWOŚĆ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ I ROZMOWY DUCHOWEJ z księdzem.
 2. Dziś obchodzimy DZIEŃ MODLITWY, POSTU i SOLIDARNOŚCI z MISJONARZAMI, których możemy wspomóc ofiarami do puszki po Mszy św.

Ogłoszenia - 18 lutego 2024 r. - I niedziela Wielkiego Postu

 1. ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczęliśmy WIELKI POST. Przypominamy, że w ciągu Wielkiego Postu należy powstrzymać się od udziału w zabawach. NABOŻEŃSTWA WIELKIEGO POSTU to:
  • Godzinki do Matki Bożej Bolesnej w niedzielę o godz. 9:05 przed Sumą
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:00 z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem krzyża
  • Droga Krzyżowa w piątek – dla dzieci o godz. 16:30 (szczególnie zapraszamy dzieci I komunijne, dla dorosłych o godz. 17:30
  • Adoracja Wynagradzająca każdego dnia o różnych porach dnia. Podczas Adoracji jest MOŻLIWOŚĆ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ I ROZMOWY DUCHOWEJ z księdzem. Zapraszamy przez cały Wielki Post.

Ogłoszenia - 11 lutego 2024 r. - VI niedziela zwykła - Światowy Dzień Chorych

 • Dziś 11 lutego przypada ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH, dlatego na Mszy św. o godz. 9:30 zostanie udzielony sakrament NAMASZCZENIA CHORYCH.
 • ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczynamy WIELKI POST. Tego dnia obowiązuje nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych (post ścisły). Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8:00, 15:15 i 18:00. Przypominamy, że w ciągu Wielkiego Postu należy powstrzymać się od udziału w zabawach.
 • NABOŻEŃSTWA WIELKIEGO POSTU to:

Ogłoszenia - 4 lutego 2024 r. - V niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu skończyliśmy WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ. Gdybyśmy kogoś ominęli lub kogoś z Was nie było w domu prosimy o uzgodnienie kolędy w innym terminie. Uzupełnienia będą w poniedziałek 5 lutego od godz. 16:00. Dziękujemy za Wasze otwarte serca i drzwi domów na błogosławieństwo Boże i rozmowę duszpasterską, a także za ofiary złożone przy okazji kolędy.
 2. W związku z obecnością w parafii tylko jednego kapłana ulegają nieco zmianom Msze św. w dzień powszedni. Prosimy ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH W TYGODNIU. Ostateczne decyzje zostaną podjęte po rozmowie z ks. biskupem Zbigniewem.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 9:30 ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA i spotkanie formacyjne przed Najświętszym Sakramentem.