Ogłoszenia - 17 października 2021 r.

 1. Z okazji 21 DNIA PAPIESKIEGO zapraszamy na smaczną KREMÓWKĘ PAPIESKĄ, którą możemy po Mszy św. skosztować z herbatą lub kawą na dole w pięknej sali katechetycznej lub zakupić przy wyjściu za jedyne 5 złotych.
 2. W następną niedzielę TYDZIEŃ MISYJNY, a taca na Papieskie Dzieła Misyjne. 50 % dzisiejszej tacy przesyłamy do Kurii na potrzeby diecezji.
 3. Przypominamy DZIECIOM I KOMUNIJNYM o niedawno poświęconym RÓŻAŃCU, który odmawiamy wspólnie w poniedziałek, środę i piątek w kościele o godz. 16:30.
 4. RÓŻANIEC DLA DOROSŁYCH każdego dnia o godz. 17:30. Od 17:00 adorujemy Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 5. W czwartek na godz. 17:00 zapraszamy chętne dzieci (dziewczynki) na PRÓBĘ SCHOLI dziecięcej. Na pierwszą próbę zgłosiła się … jedna dziewczynka. Nie zniechęcamy się i zapraszamy ponownie.
 6. Na sobotę na godz. 10:00 ks. Marcin zaprasza na zbiórkę chłopców, którzy chcieli by SŁUŻYĆ PRZY OŁTARZU. Na poprzednie zaproszenie nikt z dzieci nie odpowiedział i nie było nikogo.
 7. W następnym tygodniu rozniesiemy po domach naszych parafian WYPOMINKI na listopad. Prosimy o uzupełnienie imion Waszych Zmarłych.
 8. W poniedziałek wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patronalne święto służby zdrowia, we wtorek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, w środę wspomnienie patrona naszego seminarium w Koszalinie, św. Jana Kantego, w piątek wspomnienie naszego św. Jana Pawła II, papieża
 9. Duszpasterstwo Akademickie w Pile zaprasza młodzież i wszystkich chętnych do udziału w REKOLEKCJACH, które rozpoczną się dziś (17.10) o godz. 19:00 przy kościele na Górnym. Rozpoczęły się tam także zapisy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI oraz przygotowanie do BIERZMOWANIA DLA DOROSŁYCH.
 10. Polecamy GOŚCIA NIEDZIELNEGO na już dłuższe jesienne wieczory.
 11. W zakrystii jest także do nabycia KALENDARZ ścienny na nowy rok poświęcony 50-leciu naszej diecezji w cenie 10 zł.
 12. Dziś gościmy pana Romana Kempińskiego, „Romcia Tomcia”, AUTORA RYMOWANYCH EWANGELII i Opowieści Biblijnych. Więcej opowie on sam.

Ogłoszenia - 10 października 2021 r.

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na POTRZEBY REMONTOWE.
 2. Dziś przypada 21 DZIEŃ PAPIESKI. Po Mszach świętych zbieramy datki na żywy pomnik św. Jana Pawła II czyli na zdolną a niezamożną młodzież z małych miejscowości, którzy pragną uczyć się. Dzieło prowadzi fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Ogłoszenia - 3 października 2021 r.

 1. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dla dorosłych każdego dnia o godz. 17:30. ADORACJA Najświętszego Sakramentu w miesiącu październiku codziennie od godz. 17:00 do 18:00.
 2. Zakończyliśmy ZAPISY DZIECI DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ w 2022 roku. Dziś o godz. 11:00 (niedziela 3.10) poświęcimy RÓŻAŃCE Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30 (lub we wtorek, czwartek, sobotę o godz. 17:30 z dorosłymi).

Ogłoszenia - 25 września 2021 r.

 1. Do końca września trwają ZAPISY DZIECI DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ w 2022 roku. Prosimy rodziców o nie odkładanie spotkania z ks. proboszczem, które jest formalnym rozpoczęciem przygotowania do przyjęcia sakramentów spowiedzi i Komunii Świętej. Za tydzień w niedzielę 3 października o godz. 11:00 zostaną poświęcone RÓŻAŃCE, które należy samodzielnie zakupić dla każdego dziecka.

Ogłoszenia - 19 września 2021 r.

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby SANKTUARIUM W SKRZATUSZU, a zbiórka do puszek na KSZTAŁCENIE w diecezji i KUL.
 2. UROCZYSTOŚCI W SKRZATUSZU: Diecezjalny Dzień Młodzieży (18 września sobota od 15:00) oraz Diecezjalna Pielgrzymka (19 września niedziela).

Ogłoszenia - 12 września 2021 r.

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę i przelane na konto na POTRZEBY REMONTOWE naszej parafii.
 2. Taca za tydzień będzie przeznaczona na potrzeby SANKTUARIUM W SKRZATUSZU, a zbiórka do puszek na KSZTAŁCENIE w diecezji i KUL.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się SPOTKANIE DLA RODZICÓW DZIECI, które pragną przystąpić w 2022 roku do KOMUNII ŚWIĘTEJ.

Ogłoszenia - 5 września 2021 r.

 1. Dziękujemy za przyniesione KWIATY DO KOŚCIOŁA. W następnym tygodniu prosimy także o kwiaty, które można zostawić w przedsionku do piątku.
 2. Dziś ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA po Mszy św. o godz. 9:30 oraz spotkanie formacyjne na salce katechetycznej.

Ogłoszenia - 29 sierpnia 2021 r.

 1. Dziś o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkie DZIECI URODZONE W SIERPNIU.
 2. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:00 na PREZENTACJĘ „MISJE W AMERYCE POŁUDNIOWEJ”, które poprowadzi nasz parafianin Emil KAWAŁKO (salka katechetyczna).

Ogłoszenia - 22 sierpnia 2021 r.

 1. W najbliższy czwartek, 26 sierpnia UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00, a dodatkowa Msza św. o godz. 9:00.
 2. W tygodniu WSPOMINAMY: we wtorek święto św. Bartłomieja, apostoła, w piątek wspomnienie św. Moniki (zapraszamy na nabożeństwo po Mszy św. o powrót bliskich i dalszych krewnych do wiary i Kościoła), w sobotę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, syna św. Moniki.
 3. Za tydzień o godz. 11:00 odprawimy Mszę św. zbiorową za wszystkie DZIECI URODZONE W SIERPNIU. Prosimy o podawanie imion dzieci do wspólnego ich omodlenia (604 83 24 05 lub w zakrystii).
 4. Zapraszamy na spotkanie i PREZENTACJĘ „MISJE W AMERYCE POŁUDNIOWEJ”, które poprowadzi świecki misjonarz Emil KAWAŁKO w najbliższą niedzielę o godz. 16:00 na salce pod kościołem.

Ogłoszenia - 15 sierpnia 2021 r.

 1. Dziś UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. Po modlitwie po Komunii pobłogosławimy zioła i kwiaty.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na CATHEDRATICUM (czyli katedrę koszalińsko-kołobrzeską).
 3. W tygodniu WSPOMINAMY: we wtorek św. Jacka, prezbitera, w piątek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w sobotę św. Piusa X, papieża.
 4. Dziś w GOŚCIU NIEDZIELNYM – przeczytamy między innymi o tym, gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się Jej ziemskie życie.