Ogłoszenia - 2 października 2022 r.

 1. [ Dziś w ramach ogłoszeń o swojej działalności opowiedzą nam nieco SKAUCI EUROPY. ]
 2. Październik to miesiąc MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ. Zapraszamy na wspólną modlitwę codziennie o godz. 17:30 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. RÓŻANIEC DLA DZIECI odmawiać będziemy w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30. Zapraszamy wszystkie dzieci, nie tylko I komunijne.
 4. [ Po Sumie spotkanie dla członków ŻYWEGO RÓŻAŃCA. ]
 5. Dziś o godz. 11:00 POŚWIĘCIMY RÓŻAŃCE dla dzieci.
 6. PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY (tekst oddzielnie).
 7. W środę na godz. 19:00 zapraszamy na ostatnie spotkanie wszystkich członków GRUPY SYNODALNEJ. Zakończenie Synodu odbędzie się bowiem już 15 października w Koszalinie.
 8. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. Na Mszę Świętą wotywną o Chrystusie, Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów. Po Mszy zbiórka. Kandydaci na ministranta mają swoje spotkanie w przyszłą sobotę o godz. 10.30.
 9. W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA odwiedzamy chorych (ks. Krzysztof od godz. 9:00) i służymy SPOWIEDZIĄ PIERWSZOPIĄTKOWĄ od godz. 17:00 podczas Adoracji i Różańca.
 10. Kandydaci do bierzmowania spotykają się na próbie przed bierzmowaniem w przyszłą niedzielę o godz. 19.00
 11. W liturgii Kościoła WSPOMINAMY: we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Miłosierdzia Bożego, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 12. Za tydzień tradycyjnie taca przeznaczona jest NA REMONTY Obecnie zmieniamy całą tablicę rozdzielczą w kościele i ocieplamy budynek plebani od strony garażu.
 13. GOŚĆ EXTRA pod tytułem „DOTYK MIŁOSIERDZIA” to kompendium wiedzy o s. Faustynie i jej „Dzienniczku”, o miłosierdziu, o przeróżnych ciekawostkach i osobach związanych z wezwaniem naszej parafii. Polecamy. Jedyne 12 złotych (w przedsionku).
 14. W dzisiejszym numerze GOŚCIA NIEDZIELNEGO warto zwrócić uwagę na wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie oraz na wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce.
 15. W minionym tygodniu DO WIECZNOŚCI odeszli: + Jan WĘGLEWSKI, lat 69, + Krzysztof ZERZUT, lat 65 i + Antoni GAPIŃSKI, lat 79. Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia - 25 września 2022 r.

 1. Dziękujemy Bogu i Wam, Drodzy Parafianie, za udział w UROCZYSTOŚCIACH 50-LECIA naszej diecezji w Skrzatuszu. Bóg zapłać także za OFIARY na utrzymanie naszego diecezjalnego Sanktuarium. Zachęcamy do nabycia pamiątkowego
 2. Do piątku 30 września trwają ZAPISY DZIECI DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ. Nie odkładajcie Drodzy Rodzice zgłoszenia Waszego dziecka do sakramentu spowiedzi i Komunii Świętej.
 3. [ Dziś o 11:00 zostanie odprawiona MSZA ŚW. W INTENCJI DZIECI urodzonych we wrześniu. ]
 4. Jeśli pogoda pozwoli spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO odbędzie się w środę przy sanktuarium w UJŚCIU (planowany wyjazd o godz. 14:00).

Ogłoszenia - 18 września 2022 r.

 1. Dziś w Skrzatuszu odbywa się uroczystość 50-lecia naszej diecezji. Z tej okazji został wydany specjalny KALENDARZ na następny rok, który możemy nabyć w cenie 10 złotych. Na stoliku pod chórem znajdują się także ulotki wyjaśniające jak ofiarować Maryi KORONY DUCHOWE, które zostaną ofiarowane podczas dzisiejszej uroczystości.
 2. Trwają ZAPISY DZIECI DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ (do końca września).
 3. Spotkanie dla MŁODZIEŻY DO BIERZMOWANIA z grupy starszej z klas drugich szkoły średniej we wtorek o godz. 19.00.
 4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na SANKTUARIUM W SKRZATUSZU, a ZBIÓRKA do puszek po Mszach Świętych na kształcenie w diecezji i KUL.

Ogłoszenia - 11 września 2022 r.

 1. Dziś taca przeznaczona jest na CELE REMONTOWE. Obecnie trwają prace nad uporządkowaniem granic naszej działki przy prezbiterium ze Spółdzielnią Mieszkaniową, a od strony drogi ze Starostwem i Zarządem Dróg. Dziękujemy za ofiary materialne i wsparcie duchowe.
 2. Dziś (11 września) w kaplicy św. Jana Bosko o godz. 15:00 zostanie odprawiona MSZA ŚW. W RYCIE TRYDENCKIM.
 3. Rozpoczęliśmy ZAPISY DZIECI DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ (do końca września).
 4. Spotkanie dla MŁODZIEŻY DO BIERZMOWANIA z grupy starszej z klas drugich szkoły średniej we wtorek o godz. 19.00.

Ogłoszenia - 4 września 2022 r.

 1. Rozpoczęliśmy ZAPISY DZIECI DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ (do końca września).

Ogłoszenia - 28 sierpnia 2022 r.

 1. W dzisiejszym dniu dokładnie 30 LAT TEMU ZOSTAŁA ERYGOWANA czyli założona nasza parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Podwaliny pod nową wspólnotę położyć już śp. ks. Kazimierz Helon, a pierwszym proboszczem został ks. Kazimierz Lasota.

Ogłoszenia - 21 sierpnia 2022 r.

 1. W LITURGII KOŚCIOŁA obchodzimy:

- w poniedziałek wspomnienie NMP, Królowej

- w środę święto św. Bartłomieja, Apostoła

- w piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej

Ogłoszenia - 14 sierpnia 2022 r.

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP

- w środę wspomnienie św. Jacka, kapłana

- w sobotę wspomnienie św. Barnarda, opata

Ogłoszenia - 7 sierpnia 2022 r.

 1. Dziś ZMIANA TAJEMNIC Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9:30.
 2. Dzisiaj (7 sierpnia) w kaplicy św. Jana Bosko o godz. 15:00 zostanie odprawiona MSZA ŚWIĘTA TRYDENCKA.

Ogłoszenia - 31 lipca 2022 r.

 1. 1 sierpnia (poniedziałek) rusza kolejny raz PIELGRZYMKA PIESZA DO CZĘSTOCHOWY. Prosimy osoby chętne do przyjęcie pielgrzymów o zgłoszenie się do zakrystii lub telefonicznie (604 83-24-05). Zachęcamy do pójścia pieszo ze Skrzatusza do Piły lub 2 sierpnia na choćby jeden etap.
 2. Póki co ŻEGNAMY SWIETŁANĘ I ARTIOMA, którzy wracają na Ukrainę. Prosimy o wsparcie modlitewne na szczęśliwą drogę (pociąg pojedzie tylko w wypadku braku trwogi bombowej).
 3. Dziś o godz. 11:00 modlimy się za wszystkie DZIECI URODZONE W LIPCU.