Ogłoszenia - 11 kwietnia 2021 r.

 1. ODPUST PARAFIALNY – w związku z niedzielą Miłosierdzia Bożego i naszym parafialnym odpustem gościmy dziś ks. kapelana Wojska Polskiego Tomasza Szeflińskiego, który tylko co wrócił z misji w Rumunii. Ks. Tomasz przewodniczyć będzie Sumie Odpustowej o godz. 9:30 i głosi nam Słowo Boże na wszystkich Mszach św.
 2. ODPUST ZUPEŁNY możemy dziś uzyskać z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu biorąc udział w pobożnych praktykach (Msza św., Koronka) ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę OJCZE NASZ i WIERZĘ W BOGA, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. JEZU UFAM TOBIE). Tego samego dnia będą mogli uzyskać odpust zupełny ci, którzy duchowo zjednoczą się z wiernymi i ofiarują Miłosiernemu Bogu modlitwę, a wraz z nią cierpienia spowodowane chorobą i trudy swojego życia, podejmując zarazem postanowienie, że spełnią trzy przepisane warunki uzyskania odpustu zupełnego, gdy tylko to będzie możliwe.
 3. Na godz. 15:00 (niedziela) zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA przed Najświętszym Sakramentem.
 4. Przypominamy o OGRANICZENIU LICZBOWYM osób przebywających w naszym kościele, dlatego prosimy o branie numerków i zajmowanie wskazanych miejsc.
 5. Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia jest także ŚWIĘTEM PATRONALNYM CARITAS. Dlatego po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na cele charytatywne.
 6. Dziś o godz. 15:30 odbędzie się kolejna KONFERENCJA WIRTUALNA dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 7. Informujemy, że nasza parafia posiada elektroniczny terminal płatniczy oraz specjalny program do tzw. TACY ELEKTRONICZNEJ pozwalające w sposób bezgotówkowy składać ofiary czy składki. Dziś przy wyjściu można będzie po raz pierwszy złożyć ofiary do puszek przy pomocy zwykłej karty płatniczej lub telefonu.
 8. Od poniedziałku rozpoczynamy ZAPISY DO BIERZMOWANIA na kolejny rok przygotowań.
 9. Za tydzień o godz. 16:00 dodatkowa MSZA ŚW. W RYCIE TRYDENCKIM.
 10. Dziś GOŚĆ NIEDZIELNY z dodatkiem – wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa. Polecamy także rozmowę z Peterem Seewaldem, autorem niesamowitej biografii Benedykta XVI, która właśnie ukazuje się w Polsce.
 11. Od 18 do 24 kwietnia odbędzie się 13. TYDZIEŃ BIBLIJNY, który rozpocznie się Niedzielą Biblijną i NARODOWYM CZYTANIEM PISMA ŚWIĘTEGO (18 kwietnia).
 12. W minionym tygodniu DO WIECZNOŚCI odszedł: + Jakub MAŁUCH, lat 29. Pogrzeb odbędzie się w środę 14 kwietnia o godz. 12:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

Na Parafie 300

Ogłoszenia - 4 kwietnia 2021 r.

 1. ZMARTWYCHWSTANIE JEZUSA to największe święto dla chrześcijan. Ogłaszamy całemu światu zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, nadziei nad smutkiem. I tego też życzymy Wam Drodzy Parafianie z całego serca.

Ogłoszenia - 28 marca 2021 r.

 1. Dziś NIEDZIELA PALMOWA z błogosławieństwem zielonych gałązek, które możemy nabyć u naszych Skautek.
 2. Przypominamy o OGRANICZENIU LICZBOWYM osób przebywających w naszym kościele, dlatego prosimy o branie numerków i zajmowanie wskazanych miejsc.

Ogłoszenia - 21 marca 2021 r.

 1. Rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadzi znany już nam ks. Jerzy GUGAŁA, pallotyn. Rekolekcje potrwają do środy włącznie (21-24 marca). Msze z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8:00, 15:15, 18:00 i 19:30. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana w Internecie. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA każdego dnia 30 min. przed Mszą. Ofiary złożone na tacę w poniedziałek, wtorek i środę będą przeznaczone dla ojca rekolekcjonisty.
 2. Nabożeństwa Wielkiego Postu: DROGA KRZYŻOWA w piątek dla dzieci o godz. 16:30; dla dorosłych o 17:30; w NIEDZIELĘ GODZINKI DO MATKI BOŻEJ BOLESNEJ o godz. 9:05, a GORZKIE ŻALE o godz. 17:00 przed wystawionym Najśw. Sakramentem.
 3. Są jeszcze do zabrania SKARBONKI przeznaczone na jałmużnę wielkopostną.
 4. Dziś będziemy zbierali przy wyjściu OFIARY DO PUSZEK NA KWIATY do Bożego Grobu.
 5. W czwartek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Msze św. o godz. 8:00, 15:15 i 18:00. Zachęcamy do podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI dziecka poczętego.
 6. Trwa ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI dla bardziej potrzebujących. Produkty zostawiamy przy ołtarzu Matki Bożej. Torby do napełnienia znajdują się w przedsionku.

Ogłoszenia - 14 marca 2021 r.

 1. Nabożeństwa Wielkiego Postu: DROGA KRZYŻOWA w piątek dla dzieci o godz. 16:30 (dzieci komunijne szczególnie), dla dorosłych o 17:30; w NIEDZIELĘ GODZINKI DO MATKI BOŻEJ BOLESNEJ o godz. 9:05, a GORZKIE ŻALE o godz. 17:00 przed wystawionym Najśw. Sakramentem.

 2. W czasie Wielkiego Postu SPOWIADAMY podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu i 30 minut przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia - 7 marca 2021 r.

 1. Nabożeństwa Wielkiego Postu: DROGA KRZYŻOWA w piątek dla dzieci o godz. 16:30 (dzieci komunijne szczególnie), dla dorosłych o 17:30; w NIEDZIELĘ GODZINKI DO MATKI BOŻEJ BOLESNEJ o godz. 9:05, a GORZKIE ŻALE o godz. 17:15 przed wystawionym Najśw. Sakramentem (15 minut później z powodu Mszy św. Trydenckiej).
 2. W czasie Wielkiego Postu SPOWIADAMY podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu i 30 minut przed każdą Mszą św.
 3. W CZWARTKI Wielkiego Postu Mszę św. poranną o godz. 8:00 odprawiamy wraz z JUTRZNIĄ – modlitwą poranną Ludu Bożego.
 4. Przy wyjściu z kościoła można zabrać SKARBONKI przeznaczone na jałmużnę wielkopostną.
 5. Dziś zmiana TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA po Mszy św. o godz. 9:30 oraz dodatkowa MSZA ŚW. W RYCIE TRYDENCKIM o godz. 16:00.
 6. Dziś po Mszach św. będziemy prosili o wsparcie do puszek na OPŁATĘ OGRZEWANIA naszego kościoła.
 7. Zamontowaliśmy w kościele NOWY PROJEKTOR – dar dzieci pierwszokomunijnych z poprzedniego roku oraz NOWY EKRAN – dar młodzieży bierzmowanej. Bardzo dziękujemy za wyposażenie naszego kościoła, by nam lepiej służył.
 8. Za tydzień taca przeznaczona jest na BUDOWĘ KOŚCIOŁÓW w diecezji.

Ogłoszenia - 28 lutego 2020 r.

 1. Nabożeństwa Wielkiego Postu: DROGA KRZYŻOWA w piątek dla dzieci o godz. 16:30 (dzieci komunijne szczególnie), dla dorosłych o 17:30; w NIEDZIELĘ GODZINKI DO MATKI BOŻEJ BOLESNEJ o godz. 9:05, a GORZKIE ŻALE o godz. 17:00 przed wystawionym Najśw. Sakramentem.
 2. W czasie Wielkiego Postu SPOWIADAMY podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu i 30 minut przed każdą Mszą św.
 3. W CZWARTKI Wielkiego Postu Mszę św. poranną o godz. 8:00 będziemy odprawiali wraz z JUTRZNIĄ – modlitwą poranną Ludu Bożego. Zapraszamy.
 4. Jak co roku w czasie wielkiego postu mamy możliwość wsparcia ubogich poprzez zbieranie ofiar na jałmużnę wielkopostną. Przy wyjściu z kościoła można zabrać SKARBONKI przeznaczone na te ofiary.
 5. Są także do nabycia PASCHALIKI na stół wielkanocny w cenie 5 zł.
 6. Dziś zbiórka do puszek na KRAJOWY FUNDUSZ MISYJNY. Wielkie podziękowanie za ofiary złożone tydzień temu dla wsparcia działalności misyjnej misjonarza, ks. Jacka Dziadosza w Boliwii.
 7. SPOTKANIE DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH w sobotę (27.02) o godz. 18:00 lub w niedzielę (28.02) o godz. 11:00 (Msza i spotkanie). Poświęcimy KSIĄŻECZKI do nabożeństwa (15 zł) Waszych dzieci.

Ogłoszenia - 21 lutego 2020 r.

 1. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Jacka Dziadosza, MISJONARZA Z BOLIWII, który opowie nam o swojej pracy misyjnej i poprosi o wsparcie finansowe po Mszach św.
 2. Nabożeństwa Wielkiego Postu: DROGA KRZYŻOWA w piątek dla dzieci o godz. 16:30 (dzieci komunijne szczególnie), dla dorosłych o 17:30; w NIEDZIELĘ GODZINKI DO MATKI BOŻEJ BOLESNEJ o godz. 9:05, a GORZKIE ŻALE o godz. 17:00 przed wystawionym Najśw. Sakramentem.
 3. W czasie Wielkiego Postu SPOWIADAMY podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu i 30 minut przed każdą Mszą św.
 4. W CZWARTKI Wielkiego Postu Mszę św. poranną o godz. 8:00 będziemy odprawiali wraz z JUTRZNIĄ – modlitwą poranną Ludu Bożego. Zapraszamy.
 5. Jak co roku w czasie wielkiego postu mamy możliwość wsparcia ubogich poprzez zbieranie ofiar na jałmużnę wielkopostną. Przy wyjściu z kościoła można zabrać SKARBONKI przeznaczone na te ofiary.
 6. W poniedziałek o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie dla KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA z klas I szkół średnich.
 7. W czwartek o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. WOTYWNĄ DO DUCHA ŚWIĘTEGO w intencji trwającego synodu naszej diecezji.

Ogłoszenia - 14 luty 2021 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na PRACE REMONTOWE przy naszej parafii.
 2. Dziś (niedziela 14 lutego) o godz. 15:30 odbędzie się KONFERENCJA ONLINE dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 16:00 w RYCIE TRYDENCKIM.
 4. W poniedziałek o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie dla KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA z klas I szkół średnich.
 5. W środę rozpoczynamy WIELKI POST. Obrzęd posypania naszych głów POPIOŁEM odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 8:00, 15:15, 18:00 i 19:30. W środę popielcową obowiązuje nas POST ŚCISŁY, czyli jeden posiłek do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Nabożeństwa Wielkiego Postu: DROGA KRZYŻOWA w piątek dla dzieci o godz. 16:30 (dzieci komunijne szczególnie), dla dorosłych o 17:30; w NIEDZIELĘ GODZINKI DO MATKI BOŻEJ BOLESNEJ o godz. 9:05, a GORZKIE ŻALE o godz. 17:00 przed wystawionym Najśw. Sakramentem.
 7. W czasie Wielkiego Postu SPOWIADAMY podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu i 30 minut przed każdą Mszą św.
 8. W CZWARTKI Wielkiego Postu Mszę św. poranną o godz. 8:00 będziemy odprawiali wraz z JUTRZNIĄ – modlitwą poranną Ludu Bożego. Zapraszamy.

Ogłoszenia - 7 luty 2021 r.

 1. Dziś gościmy ks. Jerzego, pallotyna, który przeprowadzi NIEDZIELĘ SŁOWA DRUKOWANEGO. W kruchcie kościoła można zakupić książki o tematyce religijnej i misyjnej.
 2. Przypominamy o OGRANICZENIU LICZBOWYM w naszej świątyni. Prosimy o pobieranie przed wejściem do kościoła numerków z koszyka.
 3. Dziś ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA po Mszy św. o godz. 9:30 i krótkie spotkanie formacyjne w kościele.
 4. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11:00 DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Pobłogosławimy świece, różańce i medaliki. Zakończyliśmy zgłaszanie dzieci na I Komunię Świętą w 2021 roku. W przyszłą niedzielę 14 lutego o godz. 15:30 odbędzie się KONFERENCJA ONLINE dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 5. Dziś zbiórka do PUSZEK NA OGRZEWANIE naszego kościoła. Zima w tym roku sroższa i wydatki na gaz większe. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie.
 6. W poniedziałek o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie dla KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA z klas I szkół średnich.
 7. W najbliższy czwartek we wspomnienie NMP z Lourdes przypada ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. O godz. 8:00 i 18:00 Msza św. będzie połączona z obrzędem namaszczenia chorych.