Obserwując aktualną sytuację społeczno - polityczną i wszelkie konsekwencje stąd wynikające, Konferencja Episkopatu Polski podjęła inicjatywę Wielkiej Nowenny w int. Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego w dniach 16 - 24.03.2024 r., której patronują polscy męczennicy św. Andrzej Bobola i bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

Hasłem jest 21:20 /czas po Apelu Jasnogórskim/. Codziennie odmawia się intencje danego dnia, Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo.., oraz modlitwę za Ojczyznę np Ks. Piotra Skargi. Zachęcajmy się wzajemnie by włączyć się w tę modlitwę w Kościele lub indywidualnie w domu.

ZAPROSZENIE do modlitwy nowennowej

 

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi SJ

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

Zaproszenie arbp Stanisław Gądecki