1. Dziś w Kościele obchodzimy dzień migranta i uchodźcy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych którzy w wyniku działań wojennych musieli uciekać ze swoich domów.
 • W liturgii Kościoła wspominamy:
  - w poniedziałek wspomnienie świętego Wacława
  - wtorek święto świętych archaniołów Michała Gabriela i Rafała
  - środa wspomnienie świętego Hieronima
  - czwartek wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
  - piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
 • Młodzież mającą przyjąć w tym roku sakrament bierzmowania prosimy na Mszę świętą o godzinie 18:00, a po niej na spotkanie formacyjne, w każdą niedzielę aż do dnia bierzmowania.
 • Już po raz dziesiąty 28 września br., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach i skrzyżowaniach ulic miast pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy tej akcji modlić się będą o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, szczególnie w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga. Nasza parafia wzorem lat ubiegłych włącza się w tę inicjatywę. Zapraszamy wszystkich w poniedziałek na godz. 15.00 na skrzyżowanie ulic Śniadeckich i Philipsa.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek wynagradzany Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi od godziny 17:00. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9:00. W sobotę po Mszy porannej adoracja, różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dorosłych codziennie o godzinie 17:30. Przypominamy, że za odmówienie w kościele lub rodzinie, w całości bez przerwy przynajmniej jednej części różańca (pięć dziesiątek), w połączeniu z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami można uzyskać odpust zupełny.
  We wtorek - 6 października - Mszą Świętą o 18.00 w kościele Świętej Rodziny rozpoczną się Seminaria Odrodzenia Wiary, na które wszystkich, którzy chcą pogłębić wiarę zapraszamy.
 • W najbliższą sobotę - 3 października - po Mszy św. o 8.00 w kościele Świętej Rodziny rozpocznie się Męski Różaniec na ulicach Piły. Po Mszy Świętej w sali Jana Bosko spotkanie nowo powstającej w Pile wspólnoty dla Mężczyzn: Wojownicy Maryi. na spotkaniu zostaną podane dalsze szczegóły.
 • W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.
 • Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Ziemię Świętą.
 • Są do nabycia kalendarze diecezjalne na 2021 rok w cenie 10 zł.
 • Dziś w gościu niedzielnym artykuł o uchodźcach z twarzą Chrystusa, o kryzysie migracyjnym, korytarzach humanitarnych i otwieraniu serca.
 • W minionym tygodniu do wieczności odeszła świętej pamięci Regina Knarkowska, lat 88. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie