• Dziś NIEDZIELA LAETARE („Radujcie się”). Półmetek Wielkiego Postu. Szaty koloru różowego.
 • Bóg zapłać za ofiary na TACĘ, którą przeznaczamy na remonty. Cieknie woda w łazience u ks. Rafała, rozpoczynamy remont.
 • Nabożeństwa WIELKIEGO POSTU: DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek o  godz. 16:30 dla dzieci. Przypominamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, że zobowiązali się do czynnego udziału w nabożeństwach w ramach przygotowań do I Komunii. O godz. 17:30 odprawiamy drogę krzyżową dla młodzieży i dorosłych.GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00.
 • Zapraszamy na JEDNODNIOWĄ PIELGRZYMKĘ AUTOKAROWĄ DO LICHENIA I TORUNIA 12 maja w sobotę. Zgłoszenia w zakrystii. Cena …
 • Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się SPOTKANIE – PRÓBA DLA DZIECI I KOMUNIJNYCH ROCZNICOWYCH (Komunia w 2017 roku).
 • Za tydzień zbierzemy do puszek OFIARY NA KWIATY DO BOŻEGO GROBU.
 • Parafia NMP Wspomożenia Wiernych na Osiedlu Górnym zaprasza 12 marca o godz. 18:00 na WIECZÓR Z TIMEM GUENARDE – FRANCUSKIM BOKSEREM I PISARZEM. Jego świadectwo życia niesie nadzieję, mówi o mocy przebaczenia, nadaje sens życiu oraz, że nie ma ran, których nie można zabliźnić Bożą miłością.
 • Każdy z kandydatów do bierzmowania w tym roku musi umówić się na INDYWIDUALNE SPOTKANIE z ks. Rafałem. Można podejść po Mszy czy napisać przez Facebook’a.
 • WIELKOPOSTNE CZUWANIE MŁODZIEŻY - 16 marca (piątek), godz. 20.00, kościół pw. NMP Wspomożycielki Wiernych.
 • Zachęcamy do udziału w EKSTREMALNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ. Początek w piątek 23 marca o godz. 20:00 Mszą Świętą w naszej parafii, rano dochodzimy do Skrzatusza. Są nowe trasy; deklaracje można składać na stronie https://www.edk.org.pl/.
 • REKOLEKCJE w naszej parafii rozpoczną się od Niedzieli Palmowej i potrwają do Wielkiej Środy włącznie.
 • SKARBONKA MIŁOSIERDZIA - zachęcamy wszystkich do zbierania jałmużny do papierowych skarbonek miłosierdzia. Zostało już tylko 3 tygodnie.
 • Zachęcamy jak co roku do OFIAROWANIA ŻYWNOŚCI dla biedniejszych od nas. Papierowe torby do wzięcia znajdują się w kruchcie kościoła.
 • GOŚĆ NIEDZIELNY – o ograniczeniu handlu w niedzielę, dzięki której robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji; reportaż z najmniejszego miasta w Polsce, które liczy zaledwie 503 mieszkańców, za to zabytkami mogłoby obdzielić niejedną metropolię.

Back to top