• Dziś zasłaniamy KRZYŻE, które zostaną zasłonięte do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Nabożeństwa WIELKIEGO POSTU: DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek o  godz. 16:30 dla dzieci. O godz. 17:30 odprawiamy drogę krzyżową dla młodzieży i dorosłych. Droga Krzyżowa dla mających przyjąć bierzmowanie w czwartek 22.03 o godz. 19:30 połączona z nabożeństwem nałożenia krzyża.
 • Zachęcamy do udziału w EKSTREMALNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ. Początek w piątek 23 marca o godz. 20:00 Mszą Świętą w naszej parafii, rano dochodzimy do Skrzatusza. Są nowe trasy; deklaracje można składać na stronie https://www.edk.org.pl/. Tegoż też dnia ulicami naszego miasta przejdzie także MIEJSKA DROGA KRZYŻOWA o g. 18.30. Wyruszamy tradycyjną trasą z Kościoła św. Stanisława Kostki na Pl. Zwycięstwa pod Figurę św. Jana Pawła II. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. W następną niedzielę ostatnie Gorzkie Żale o 17:15 z powodu Mszy św. Trydenckiej o 16:00.
 • [Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się SPOTKANIE – PRÓBA DLA DZIECI I KOMUNIJNYCH ROCZNICOWYCH (Komunia w 2017 roku).]
 • W poniedziałek 19 marca UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA.
 • W środę zapraszamy na wspólną lekturę Pisma Świętego w ramach KRĘGU BIBLIJNEGO.
 • Już za tydzień NIEDZIELA PALMOWA i błogosławieństwo gałązek i palm. Niedzielą Palmową rozpoczynamy nasze parafialne REKOLEKCJE (do środy włącznie) połączone z REKOLEKCJAMI DLA DZIECI. Rekolekcje wygłosi ks. Adam Paź, proboszcz parafii w Róży Wielkiej.
 • Każdy z kandydatów do bierzmowania w tym roku musi umówić się na INDYWIDUALNE SPOTKANIE z ks. Rafałem. Można podejść po Mszy czy napisać przez Facebook ’a.
 • Po Mszach zbieramy ofiary do puszek OFIARY NA KWIATY DO BOŻEGO GROBU.
 • Są do nabycia w przedsionku kościoła PASCHALIKI na stół wielkanocny w cenie 5 zł. Zakupione świece przynosimy w Wielką Sobotę na Liturgię Światła, a następnie zapalamy podczas śniadania wielkanocnego.
 • DZIĘKUJEMY wszystkim ofiarodawcom i zaangażowanym w zbiórce żywności w sklepach. Zebraliśmy ponad 400 kg. Zachęcamy jak co roku do OFIAROWANIA ŻYWNOŚCI dla biedniejszych od nas. Papierowe torby do wzięcia znajdują się w kruchcie kościoła.
 • Zapraszamy na JEDNODNIOWĄ PIELGRZYMKĘ AUTOKAROWĄ DO LICHENIA I TORUNIA 12 maja w sobotę. Zgłoszenia w zakrystii. Cena około 70 złotych (zależnie od ilości pielgrzymów).
 • GOŚĆ NIEDZIELNY – o 5 latach pontyfikatu papieża Franciszka oraz o tym, dlaczego siostry kapucynki, opiekunki Domu Dziecka w Siennicy, musiały wyjść na ring.
 • W piątek w godzinie Miłosierdzia odeszła do Pana nasza parafianka, + BERNADETA BADZIĄG, która do końca angażowała się w życie naszej parafii i pracę katechetyczną. Msza św. pogrzebowa śp. Bernadety, odbędzie się we wtorek 20 marca o godz. 12:00. W minionym tygodniu do wieczności odeszli także + Mieczysław JAWORSKI, lat 64 i + Mieczysław SZATAN, lat 72. Modlimy się za Zmarłych różańcem (niedziela 19:00, poniedziałek 17:30 i wtorek 11:30). Wieczny odpoczynek …

Back to top