1. Polecamy przepiękny KALENDARZ ŚCIENNY na rok 2020 z ilustracjami sanktuarium w Skrzatuszu i katedr naszej diecezji w cenie 10 zł.
 2. Rodzice dzieci z klas III pragnący przygotować swoje DZIECKO DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ w naszej parafii proszeni są o wzięcie deklaracji zgłoszenia z zakrystii i umówienie się telefonicznie na spotkanie indywidualne z ks. proboszczem. Telefon na deklaracji.
 3. Zapraszamy na ADORACJĘ NOCNĄ z 27 na 28 września (z piątku na sobotę) w godzinach od 20:00 do 8:00. Pierwsza godzina będzie prowadzona. SPOWIEDŹ podczas nocnej adoracji od 21:00 do 23:00. Prosimy o zaznaczenie swojej obecności na liście (stolik za ławkami).
 4. Już po raz dwunasty 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic odmówimy KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. W naszej parafii zgromadzimy się na skrzyżowaniu ulic 500-lecia Piły i Śniadeckich o godz. 15:00 w sobotę.
 5. Ogłaszamy KONKURS NA WYKONANIE RÓŻAŃCA przez dzieci. 6 października na koniec Mszy o godz. 11:00 wybierzemy jury różańcowe, które nagrodzi poszczególne arcydzieła.
 6. Rafał zaprasza na IMIENINOWĄ KAWĘ, herbatę i ciasto za tydzień w niedzielę na godz. 16:00 do dużej salki.
 7. Kino HELIOS serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na film „TAJEMNICA OJCA PIO”, który odbędzie się w środę 25 września o godz. 19:00. Cena biletu na hasło „Nazaret” tylko 13 złotych.
 8. W czwartek zapraszamy osoby potrzebujące modlitwy o uzdrowienia na Mszę św. na godz. 18:00 z MODLITWĄ WSTAWIENNICZĄ O UZDROWIENIE wewnętrzne i zewnętrzne.
 9. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Pile-Motylewie organizuje PIELGRZYMKĘ AUTOKAROWĄ DO WŁOCH. Na trasie znajdują się m.in. Wadowice, Mariazell (Austria), Padwa, Asyż – miasto św. Franciszka, Rzym (audiencja u Ojca Świętego), Monte Cassino, San Giovanni Rotondo – miasto św. Ojca Pio, Lanciano (cud eucharystyczny), Manopello, Wenecja. Nie ma nocnych przejazdów. Termin: 4 – 13 października 2019. Cena 1999 zł + 100 euro. Zostało kilka wolnych miejsc. Zapisy u ks. Adama – tel. 794 192 848.
 10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Nazaret zaprasza do podjęcia trudu wzrostu duchowego w ramach SEMINARIÓW ODRODZENIA ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO. Pierwsze spotkanie rozpocznie się w parafii Św. Rodziny we wtorek, 1 października Mszą Świętą o godzinie 18:00.
 11. Kalendarz LITURGICZNY: poniedziałek – św. ojca Pio z Pietrelciny; piątek – św. Wincentego a Paulo; sobota – św. Wacława, męczennika.
 12. Kontynuujemy REMONTY, dlatego zapraszamy osoby chętne do pomocy fizycznej od godz. 9:30 każdego dnia. Obecnie jak widać przy wejściu do kościoła usuwamy gruz.
 13. GOŚĆ NIEDZIELNY: o tym jak Rosja rozmywa odpowiedzialność za agresję na Polskę we wrześniu 1939 roku czy zbrodnię katyńską; ranking wartościowych animowanych bajek dla najmłodszych dzieci.