• W sobotę 27.05.17 r. o g. 10.00 w Skrzatuszu odbędzie się DIECEZJALNY DZIEŃ DZIECKA pod przewodnictwem Bp E. Dajczaka. Zapraszamy dzieci na święto u Mamy Skrzatuskiej. Tam się nie tylko modlimy, także bawimy.
 • W niedzielę 28.05.2017 r. o g. 11.30 Bp E. Dajczak odprawi Mszę św. w kościele św. Antoniego w Pile, a następnie wyruszy MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Wszyscy, którym bliskie są wartości: życia, małżeństwa i rodziny spotkajmy się około 12.30 na Marszu. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi, także komunijne. Podczas Marszu będziemy mogli pomóc samotnym i ubogim matkom w sprawowaniu opieki nad dzieckiem przynosząc pakiet pieluch – w ramach akcji: PIELUCHA DLA MALUCHA!
 • W niedzielę 21 maja o godz. 16.00 na placu Konstytucji 3-go Maja (przy fontannie) odbędzie się Pierwszy Pilski Fischmob, czyli akcja ewangelizacyjna pt. „TAŃCZYMY DLA JANA PAWŁA II”. Inicjatorem tej akcji w całej Polsce jest stowarzyszenie Lednica2000. Młodzież ze szkół salezjańskich poprowadzi nas w rytmie poloneza, krakowiaka i znanych polskich piosenek, by w ten sposób uczcić urodziny naszego św. Papieża. Zapraszamy! (s. Maria Bihun – Salezjanka).
 • Od 22.05. do 3.06.17 r. po raz pierwszy będziemy obchodzić w Pile ogólnopolski TYDZIEŃ PROMOCJI KARMIENIA PIERSIĄ. Odbędą się spotkania dyskusyjne ze specjalistami, warsztaty i film pt. Microbirth – poród w skali mikro. Całość odbywać się będzie w sali BWA przy ul. Okrzei 11 w Pile. Szczegółowy program znajdziemy na stronie www.mamilla.pl
 • KONWENT WIELKANOCNY - we wtorek 23 maja rozpocznie się w naszej parafii tzw. Konwent Wielkanocny - spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich kapłanów w naszym dekanacie. Zapraszamy na wspólną modlitwę na godz. 18:00.
 • NABOŻEŃSTWA MAJOWE każdego dnia o godz. 17:30. Od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.
 • DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE - od przyszłego tygodnia rozpoczynamy próby przed uroczystym przyjęciem Komunii Świętej. Pierwsza próba w poniedziałek 29 maja o godz. 19:00. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin odbywa się w każdy piątek od 16:30. Każde dziecko - będąc już po spowiedzi - zgodnie z wolą rodziców może przyjąć zwyczajnie Komunię Świętą na Mszy św. w dowolną niedzielę o godz. 11:00.
 • Dziewczynki i chłopcy do SCHOLI - zapraszamy chętne dzieci do śpiewania w scholi o godz. 11:00 na Mszy św. dziecięcej. Scholę prowadzi p. Barbara.
 • ZBIÓRKA NA SEMINARIUM - za tydzień na wszystkich Mszach Świętych kazania wygłosi kleryk Mateusz Dankowski z naszego Seminarium Koszalińskiego. Po Mszy św. będzie zbierał dobrowolne ofiary do puszki na utrzymanie Seminarium. Wesprzyjmy kleryków naszą modlitwą i ofiarą.
 • PRZYGOTOWANIE DO 25-LECIA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA - 28 V (niedziela) o godz. 9:30 zostanie odprawiona kolejna Msza przygotowująca naszą parafię do 25-lecia konsekracji kościoła. Wieczorem, od godz. 19:00 zapraszamy na adorację w ciszy, a od 20:00 na adorację prowadzoną przez grupy modlitewne. Zakończenie o 21:00 apelem jasnogórskim.
 • Zapraszamy do kin na FILM „Teraz i w godzinę śmierci”. To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej. Produkcja powstawała na czterech kontynentach przez wiele lat. Seanse w kinie „Helios” od 19 do 25 maja o godz. 12:45. Od poniedziałku do czwartku na hasło „Nazaret” cena biletu 13 zł..
 • ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE W WARSZAWIE - w najbliższą sobotę 27 maja w Warszawie odbędą się święcenia kapłańskie ks. Diakona Michała Lubowickiego, który służył w naszej parafii przez rok. Otoczmy modlitwą ks. Michała na czas rekolekcji i święceń. Organizujemy wspólny i indywidualny wyjazd dla chętnych.
 • Dziś w GOŚCIU NIEDZIELNYM - dawniej zawały leczyło się głównie dobrym słowem, Dopiero 30 lat temu doszło do przełomu w leczeniu tej choroby. O matkach wielkich Polaków - między innymi króla Jana III Sobieskiego i Tadeusza Kościuszki.
 • W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Krzysztof KOŁODZIEJCZYK, lat 65; + Daria IWICKA, lat 57. Wieczny odpoczynek ...

duszpasterze