Dziś WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - za tydzień ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO. Do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej zostało jeszcze tylko 2 tygodnie

 1. Dzisiaj o g. 11.30 bp E. Dajczak odprawi Mszę św. w kościele św. Antoniego w Pile, a następnie wyruszy MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Wszyscy, którym bliskie są wartości: życia, małżeństwa i rodziny spotkajmy się około 12.30 na Marszu. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi, przede wszystkim dzieci komunijne w strojach z rodzicami. Podczas Marszu będziemy mogli pomóc samotnym i ubogim matkom w sprawowaniu opieki nad dzieckiem przynosząc pakiet pieluch – w ramach akcji: PIELUCHA DLA MALUCHA! (losowanie 2 lotów nad Piłą).
 2. ZBIÓRKA NA SEMINARIUM - Dziś na wszystkich Mszach Świętych kazania głosi kleryk Mateusz Dankowski z naszego Seminarium Koszalińskiego. Po Mszy św. zbiera dobrowolne ofiary do puszki na utrzymanie Seminarium. Wesprzyjmy przyszłych kapłanów naszą modlitwą i ofiarą.
 3. PRZYGOTOWANIE DO 25-LECIA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA - dziś o godz. 9:30 zostanie odprawiona kolejna Msza przygotowująca naszą parafię do 25-lecia konsekracji kościoła. Wieczorem, od godz. 19:00 zapraszamy na adorację w ciszy, a od 20:00 na adorację prowadzoną przez grupy modlitewne. Zakończenie o 21:00 apelem jasnogórskim.
 4. DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE - od poniedziałku, 29 maja, rozpoczynamy próby przed uroczystym przyjęciem Komunii Świętej. Pierwsza próba w poniedziałek o godz. 19:00. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin odbywa się w każdy piątek od 16:30. Każde dziecko - będąc już po spowiedzi - zgodnie z wolą rodziców może przyjmować Komunię Świętą w sposób zwyczajny na Mszy św. w dowolną niedzielę o godz. 11:00. Uroczyste przyjęcie Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 11 czerwca.
 5. I CZWARTEK, PIĄTEK i SOBOTA MIESIĄCA - w pierwszy czwartek miesiąca adoracja od godz. 17:00 w intencji powołań kapłańskich. Wizyta u chorych - ks. proboszcz w piątek od 8:00, ks. Mateusz w sobotę od 8:00.
 6. PIELGRZYMKA MOTOCYKLISTÓW DO SKRZATUSZA w sobotę 3 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą św., której przewodniczy Jego Ekscelencja Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk. Wszystkie informacje na plakacie.
 7. PRYMICJE KS. MICHAŁA - w minioną sobotę 27 maja w Warszawie odbyły się święcenia kapłańskie ks. Diakona Michała Lubowickiego, który służył w naszej parafii przez rok. Otoczmy modlitwą ks. Michała na czas jego prymicyjnych Mszy świętych. Pierwszą czyli Prymicyjną Mszę św. w naszej parafii ks. Michał odprawi w niedzielę 11 czerwca o godz. 18:00.
 8. SPOTKANIE CARITAS - Parafialny Zespół Caritas zapraszam na spotkanie w piątek 2 czerwca o godz. 19:00.
 9. KOLONIE LETNIE - Caritas naszej diecezji organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Zakopanem, na Mazurach i niedaleko w Wałczu. Pełna informacja na plakatach.
 10. ZBIÓRKA MINISTRANTÓW - za tydzień w sobotę o godz. 9:00.
 11. NABOŻEŃSTWA MAJOWE każdego dnia o godz. 17:30. Od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.
 12. Dziś w GOŚCIU NIEDZIELNYM - o pewnym przełomie w sprawie Medjugorja - watykańska komisja teologiczna opowiedziała się właśnie za autentycznością tylko pierwszych objawień; o niewyjaśnionym wybuchu w Siewieromorsku, w którym został zniszczony największy arsenał broni w Związku Radzieckim. Stało się to kilka tygodni po zawierzeniu świata przez Jana Pawła II Niepokalanemu Sercu Maryi.

                                             

duszpasterze

Back to top