1. Dziś ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO. Odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Przypominamy, że do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej został już tylko tydzień. W poniedziałek 5 czerwca Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. W Czwartek, 8 czerwca ŚWIĘTO Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Za tydzień NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIETEJ.

2. ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca odbędzie się 13 czerwca po Mszy św. wieczornej.
3. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE rozpoczęliśmy w czwartek. Od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. Za tydzień ofiary na TACĘ przeznaczamy na POTRZEBY REMONTOWE naszej parafii. Dziękujemy za Waszą hojność i otwarte serce.
5. W związku z przygotowaniami do naszego Festynu Parafialnego zapraszam na SPOTKANIE RADĘ PARAFIALNĄ w poniedziałek 5 czerwca o godz. 19:00.
6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej serdecznie zaprasza duszpasterzy, siostry zakonne, osoby starsze, rodziny i młodzież na dwudniową XVIII PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ŚWIĘTYCH GÓR (z Góry Chełmskiej na Świętą Górę k/ Polanowa), która odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2017 r. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą sprawowaną 17 czerwca (sobota) na Górze Chełmskiej o godz. 12.00. Wieczorny apel pielgrzymkowy w kościele w Wyszewie o godz. 20.00. Zakończenie pielgrzymowania w niedzielę po Mszy Świętej na Świętej Górze k/ Polanowa o godz. 15.00. Trasa pielgrzymki przebiega przez najpiękniejsze regiony naszej ziemi. Powrót z Polanowa będzie autokarem.
7. DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE -
 PRÓBY przed uroczystym przyjęciem Komunii Świętej w poniedziałek 5.06 i środę 7.06 o godz. 19:00.
 SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA przez rodziców dzieci I Komunijnych w czwartek 8.06 od 19:00 (prośba o przyniesienie jakichś przyrządów do sprzątania).
 SPOWIEDŹ dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin odbędzie się w piątek 9 czerwca od 16:00 do 17:30.
 W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 UROCZYSTE PRZYJĘCIE KOMUNII ŚWIĘTEJ. Prosimy osoby nie związane z dziećmi komunijnymi o przyjście na inną godzinę Mszy św.
 PONIEDZIAŁEK 12.06 zapraszamy do SKRZATUSZA na Mszę św. na godz. 18:00, po Mszy Nabożeństwo Czerwcowe oraz poczęstunek w Domu Pielgrzyma, prosimy rodziców o przygotowanie ciast na poczęstunek;
 ŚRODA 14.06 - próba przed Bożym Ciałem o godz. 19:00; zapraszamy do sypania kwiatów inne dziewczynki w białym stroju;
 CZWARTEK BOŻE CIAŁO Msza św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych w albach na Mszy św. o godz. 12:30 i udział w procesji (sypanie kwiatów).
 BIAŁE NIEDZIELE (w albach):
 18.06 niedziela 11:00 wspólna fotografia, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (ŚWIECE, książeczki, różańce), poświęcenie i wręczenie pamiątki I Komunii;
 25.06 niedziela 11:00 poświęcenie pamiątek religijnych, błogosławieństwo wakacyjne
8. PRYMICJE KS. MICHAŁA - Pierwszą czyli Prymicyjną Mszę św. w naszej parafii ks. Michał odprawi w niedzielę 11 czerwca o godz. 18:00 (dar serca i ołtarza dla ks. Michała).
9. BOŻE CIAŁO - prosimy zwyczajem parafialnym o przygotowanie 4 ołtarzy na procesję Bożego Ciała. W tym roku zatrzymamy się z Panem Jezusem:
 Ołtarz pierwszy - ul. Śniadeckich przy posesji państwa Węglarczyk
 Ołtarz drugi - ul. Królowej Jadwigi 6
 Ołtarz trzeci - ul. Królowej Jadwigi 13
 Ołtarz czwarty - ul. Królowej Jadwigi 23
Prosimy mieszkańców tych bloków o zorganizowanie się przy zrobieniu ołtarzy.
10. KOLONIE LETNIE - Caritas naszej diecezji organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Zakopanem, na Mazurach i niedaleko w Wałczu. Pełna informacja na plakatach.
11. Duszpasterze parafii św. Rafała Kalinowskiego zapraszają na FESTYN PARAFIALNO-RODZINNY, który odbędzie się 11 czerwca (następna niedziela) od 13:30 przy kościele NA ZIELONEJ DOLINIE. Szczegóły na plakacie.
12. BEZPŁATNE BADANIA SŁUCHU - Zapraszamy na bezpłatne badania słuchu. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
13. WILCZKI częstują CIASTEM po Mszach świętych. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na rozwój ich gromady.
14. SPOTKANIE PRZED PIELGRZYMKOWE jadących do Gruzji dziś o godz. 16:00 na plebani.
15. Dziś w GOŚCIU NIEDZIELNYM - premier Beata Szydło mówi o kapłaństwie swojego syna; jaka jest prawda o emigrantach przybywających do Europy.
16. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Henryk MURACH, l. 72; Edward STROMIDŁO, l. 67. Wieczny odpoczynek ...