1. Niedzielą LAETARE (kolor różowy) rozpoczęliśmy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które głosi nam ojciec Dominikanin Andrzej KUŚMIERSKI. Msze z krótkim kazaniem i nauką rekolekcyjną po Mszy św. od poniedziałku do środy o 8:00, 18:00 i 19:30. SPOWIEDŹ rekolekcyjna 30 minut przed Mszą św. i podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Taca z Mszy w tygodniu przeznaczona jest dla ojca Rekolekcjonisty.
 1. Nabożeństwa okresowe Wielkiego Postu: DROGA KRZYŻOWA – piątek – 16:30 dla dzieci, 17:30 dla młodzieży i dorosłych; GORZKIE ŻALE – z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17:00 przed wystawionym Jezusem (za tydzień 7 kwietnia o 17:15).
 2. Dziś ZBIÓRKA DO PUSZEK na ogrzewanie naszej świątyni. Gorące „Bóg zapłać”!
 3. I PIĄTEK – ODWIEDZINY CHORYCH: ks. Wojciech i ks. Krzysztof – w piątek 5 kwietnia od godz. 9:00; ks. Rafał uzgadnia odwiedziny telefonicznie. SPOWIEDŹ PIERWSZOPIĄTKOWA dla dzieci i dorosłych od godz. 17:00. Tego dnia w parafii Wspomożenia Wiernych odbędzie się WIELKOPOSTNE CZUWANIE MŁODZIEŻY – początek o godz. 19:00.
 4. ADORACJA NOCNA – z piątku na sobotę zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 20:00. Pierwsza godzina adoracji prowadzona. Spowiedź od godz. 21:00 do 24:00. Osoby chętne adorować Jezusa prosimy zapisać się na kartce na tablicy ogłoszeń. Pierwszosobotni RÓŻANIEC wynagradzający o godz. 7:00 przed Mszą św. poranną.
 5. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9:30 ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA i spotkanie formacyjne o sanktuarium w Loretto.
 6. Za tydzień MSZA ŚW. TRYDENCKA o godz. 16:00.
 7. RODZICÓW wraz z dziećmi przystępującymi w tym roku do I KOMUNII ŚWIĘTEJ zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową na godz. 16:30., a później na spotkanie do salki katechetycznej.
 8. Zachęcamy do wzięcia bezpłatnie, a w przyszłości do prenumeraty pięknego miesięcznika „MIŁUJCIE SIĘ”. Obecny numer jest poświęcony męce Pańskiej.
 9. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI w miniony piątek i sobotę. Produkty żywnościowe dla bardziej potrzebujących możemy składać przy ołtarzu Matki Bożej w naszym kościele.
 10. Trwają zapisy na EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ. Nabożeństwo odbywa się nocą,
  w ciszy, z piątku na sobotę 12 kwietnia. Początek Mszą Świętą w naszej parafii o godz. 20:00. Więcej informacji u ks. Rafała. Więcej informacji na stronie edk.org.pl.
 11. NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE KREATYWNE „Wesoła Przygoda”, znajdujące się na Zielonej Dolinie, zaprasza na dni otwarte 1 i 2 kwietnia (pon – wt) w godz. od 16:00 do 18:00.
 12. OGŁOSZENIE LITURGICZNE – jedynym miejsce, gdzie bezpośrednio po modlitwie „Ojcze nasz” nie mówimy „AMEN” jest Msza św., ponieważ ksiądz kontynuuje dalej modlitwę. W każdej innej sytuacji na zakończenie modlitwy Pańskiej mówimy „Amen”. Pamiętajmy o tym odmawiając Różaniec czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 13. W GOŚCIU NIEDZIELNYM – dziś 16-stostronicowy dodatek zdrowotny „Ziołowa apteczka na wiosnę”.
 14. W minionym tygodniu DO WIECZNOŚCI odeszła + Elżbieta STRUK, lat 49. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 1 kwietnia o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Back to top