1. Dziś uroczystość ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO. Odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Za tydzień zakończenie okresu Komunii wielkanocnej.
 2. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE – każdego dnia o godz. 17:30.
 3. Można ZGŁASZAĆ DO BIERZMOWANIA młodzież z klas 7 i wyżej. Zapisy do 14 czerwca.
 4. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ autokarową do Kalisza i Częstochowy 22-23.06 (sobota i niedziela, z noclegiem). Koszt około 200 zł.
 5. Zachęcamy do wzięcia udziału w PIESZEJ PIELGRZYMCE NA JASNĄ GÓRĘ w sierpniu. Koszt – 180 zł. Spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek (13.06) godz. 19:00 na salce. Tych, którzy nie mogą pójść, zapraszamy do włączenia się w tzw. „Złotą Grupę” i pielgrzymowania w łączności duchowej.
 1. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę przeznaczoną NA POTRZEBY REMONTOWE. W tym tygodniu do Waszych skrzynek pocztowych została dostarczona KOPERTA-CEGIEŁKA z projektem nowego wejścia do naszej świątyni. Bóg zapłać za zrozumienie i składane ofiary. Tymczasem REMONTUJEMY ZAPLECZE sanitarne i gospodarcze przy salkach katechetycznych. Prosimy nie tylko o pomoc materialną, ale także o pomoc fizyczną w pracach. Przedłuża się niestety czas oczekiwania na efekty pracy geodety.
 2. W czwartek ŚWIĘTO Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza św. WOTYWNA O DUCHU ŚWIĘTYM w związku z trwającym synodem diecezjalnym.
 3. Na Zielonej Dolinie dziś FESTYN. Rozpoczęcie o 13:30. W planie liczne atrakcje, konkursy, dobra muzyka. Dochód przeznaczony jest na budowę kościoła.
 4. Za tydzień o godz. 11:00 I KOMUNIA ŚWIĘTA 11-rga dzieci. Pamiętajmy o nich i ich rodzicach w modlitwie i wybierzmy inne godziny uczestniczenia we Mszy św.
 5. Zapraszamy do pomocy w przygotowaniu FESTYNU PARAFIALNEGO (Faustynki Jadwiżyńskie), który odbędzie się za tydzień 16 czerwca w niedzielę od godz. 14:00. Prosimy o ofiarowanie rzeczy na loterię, a dziękujemy za już ofiarowane. Zapraszamy szczególnie dzieci z rodzinami (zamki dmuchane, motory, wóz policyjny i inne atrakcje).
 6. Za tydzień ZBIÓRKA do puszek na kształcenie w diecezji oraz KUL, a 50 % tacy niedzielnej przesyłamy do kurii.
 7. Trwa nabór do SALEZJAŃSKIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ i Salezjańskiego Przedszkola. Wychowanie na wysokim poziomie to największy atut dzieła Księdza Bosko!
 8. Za tydzień w niedzielę (16.06) odbędzie się MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY, który rozpocznie się Mszą św. o godzinie 11:30 w kościele św. Antoniego. Prosimy o przyniesienie pieluch dla dzieci dla Domu samotnych matek oraz ubranie się na biało.
 9. „SENIORZE, BĄDŹ BEZPIECZNY” pod takim hasłem odbędzie się w następny poniedziałek (17.06) o godz. 12:00 spektakl z herbatą i ciastem dla seniorów. Mamy 10 bezpłatnych zaproszeń. Miejsce to Młodzieżowy Dom Kultury ISKRA, ul. Okrzei 9.
 10. Dziś w GOŚCIU NIEDZIELNYM – za jedyne 5 zł tygodnik z płytą CD zawierającą przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski.
 11. W minionym tygodniu DO WIECZNOŚCI ODESZLI: + Wiktor SERBIN, lat 61; Weronika SANDIN, lat 95 (pogrzeb w poniedziałek 10 czerwca o godz. 11:00).

Back to top